Vychází historicky první audioseriál o Karlu Gottovi s názvem Gotťák

Historicky první audioseriál věnovaný fenoménu Karla Gotta vychází 17. prosince. Gotťák je dílem hudebního publicisty Pavla Klusáka, který Karla Gotta představuje bez fám i tradovaných legend. Předkládá tak skutečný obraz největší hvězdy českého showbyznysu jako silný příběh mimořádné hudební kariéry s mezinárodním přesahem. Svižným osmidílným audioseriálem o hudební legendě provádí autor Pavel Klusák spolu s herečkou a moderátorkou Terezou Dočkalovou zastupující mladší generaci. Audionaut, divize filmové a televizní produkce Bionaut, počinem Gotťák navazuje na úspěšný true-crime audioseriál Pohřešovaná režiséra Petra Hátleho a true horor audioseriál Anatomie strachu.

Audiotrailer: youtu.be/v7mtyz2INOU
Audioseriál: audionaut.cz/podcasty/gottak/

Idol, ikona, legenda. Jméno Karel Gott zná každý. Známe ale skutečný obraz největší hvězdy českého showbyznysu? Hudební publicista Pavel Klusák, který se kariéře Karla Gotta dlouhodobě věnuje,  se po své nedávno vydané knize Gott: Československý příběh v audioseriálu Gotťák opět vydává po stopách Zlatého slavíka, aby odhalil, co ve skutečnosti znamená fenomén Gott. V Gotťákovi se snaží zaměřit především na fakta a holou skutečnost, která může být paradoxně bláznivější a fantasknější. Vychází přitom z doložitelných Gottových skutků, hodnověrných dokumentů, audiovizuálních výstupů, hudebních nahrávek či ze svých vlastních rozhovorů s Karlem Gottem. Zpěváka sleduje od doby, kdy hudbě propadl jako mladý elektromontér z ČKD až po jeho tvůrčí obavy spojené s pádem železné opony a zamýšlí se, jak by zpěvák reagoval na změny, které hudební průmysl čekají v nadcházejících letech.

Pavel Klusák

Gotťák není jen vyprávěním o osudu jednoho muže, ale předkládá svědectví doby a komplexní příběh zábavy i popkultury v Československu. Od roku 1967 se navíc Gottův příběh v českém prostředí zcela ojediněle rozšiřuje na obě strany železné opony. „Zlatý hlas z Prahy“ rozvíjí kariéru v tehdejším západním Německu, kde přijímá odlišnou zpěváckou identitu, než je ta česká.

„Gottova schopnost naslouchat požadavkům dvou různých společností a úspěšně je uspokojovat je skvělý příběh – zdá se mi, že nebývalý a neotřelý i v mezinárodním měřítku. Je to příběh dvojjediný.  Příběh největší hvězdy tehdejšího Československa, Karla Gotta, zároveň velmi dobře odráží silná témata své doby,” říká Pavel Klusák, který je u Gotťáka zároveň autorem námětu a scénáře. 

Audioseriály z dílny Audionautu vynikají silnými příběhy, špičkovým zvukovým designem a na jejich tvorbě se podílejí renomovaní dramaturgové, sound designéři, režiséři či přední tvůrci z oblasti filmu a umění. Režisérem osmidílného audioserálu Gotťák je Marek Najbrt, zvukovým designerem Kryštof Blabla, o dramaturgii se postarala Eva Pjajčíková. Audioseriál vyrobil Audionaut ve spolupráci se studiem Beep. Pro posluchače bude Gotťák volně dostupný na www.audionaut.cz a na platformách Spotify, Apple a Google a dalších. Další díly Gotťáka vyjdou postupně během svátků na Vánoce 24. prosince, na Silvestra 31. prosince a dále vždy v pátek až do 4. února.

 

You may also like...