Vydavatelství MF vydává novou knihu pro děti Jan Amos Komenský

Vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy připravily již šestý díl knižní edice Velikáni do kapsy. Aktuálním titulem je kniha Jan Amos Komenský, která vychází s podtitulem očima Všezvěda Všudybuda a Magického Mámení od autorské dvojice Tomáš Němeček a Tomáš Chlud. Kniha je určena čtenářkám a čtenářům od 10 do 100 let.

Další komiksové vyprávění přiblíží naši nedávnou historii prostřednictvím otázky: Jaký byl a nebyl „učitel národa“? Nové komiksové vyprávění, které opět poutavou kreslenou formou přiblíží slavnou osobnost mezinárodního významu, reaguje na opakující se zájem čtenářů o naučnou dětskou literaturu doprovázenou mnoha ilustracemi.

Ve stejné autorské spolupráci vyšla v roce 2016 první kniha připomínající 600. výročí upálení mistra Jana Husa, na niž navázala kniha připomínající 700. výročí od narození Karla IV, na jaře 2017 byl třetí díl věnován prezidentu Tomáši Garrique Masarykovi, v roce 2017 vyšel příběh spisovatelky Boženy Němcové a v následujícím roce se autoři zaměřili na život jediné vládnoucí ženy na českém trůně Marie Terezie.

O knize:
Jana Amose známe z obrázků ve školách jako velebného starce. Ale věděli jste, že zamlada klidně ušel 500 kilometrů z Německa na Moravu? Nebo že měl doma prorokyni a že celý život zkoušel vynalézt perpetuum mobile? V šestém díle edice Velikáni do kapsy jeho příběh zkoumá unavený učitel a jeho chytrá dcera Anežka. Mají k tomu ty nejlepší průvodce – Všezvěda Všudybuda a Magické Mámení. V knize se setkáme také s nejvyšším generálem Albrechtem z Valdštejna a s jeho vášní pro horoskopy. Dozvíme se, kolik dostal kat Mydlář zaplaceno za popravu 27 českých pánů na Staroměstském náměstí. Nejvíce si ale Všezvěd Všudybud bude lámat hlavu nad otázkou, jestli včely slyší zvuk.

Tomáš Němeček pracoval dvacet let jako novinář. Získal všechny novinářské ceny v ČR. Byl šéfredaktorem Respektu, hlavním komentátorem Hospodářských novin. V Lidových novinách vedl přílohy Orientace a Právo & Justice. Psal o českých dějinách a učil o nich mladé Američany na Newyorské univerzitě v Praze. Tomáš Němeček odešel z novin v roce 2013 a nastoupil jako právník v pražské Psychiatrické nemocnici Bohnice. Dnes pracuje jako advokát.

You may also like...