Vylepšete své cash flow snadno a rychle ve čtyřech snadných krocích

Získat kontrolu nad peněžním tokem může být vcelku výzva, a to zvlášť pro menší podnikatele a živnostníky. Pokud chcete fungovat bez problémů a starostí, je důležité se do tohoto kroku pustit. Přečtěte si naše tipy, jak cash flow vylepšit.

Snižte své výdaje

Dlouhodobé a preventivní řešení potenciálních problémů s cash flow je poměrně přímočaré. „Stačí“ snížit své výdaje. V dnešní době vysoké inflace by k tomuto kroku měly preventivně přistoupit i společnosti a živnostníci, kteří v tento okamžik nouzi nepociťují.

A jak na to?

V první řadě si udělejte přehled všech svých pravidelných plateb. Neplatíte někde něco naprosto zbytečného? Nepřeplácíte za službu, kterou byste mohli mít jinde levněji?

Využíváte opravdu plnou kapacitu svých kanceláří či obchodních prostor a pokud ne, nebylo by lepší je zrušit? V opačném případě můžete zkusit vyjednat nižší nájemné. Možností je také sdílení kanceláře s dalšími firmami.

To samé platí například i u nájmů různých skladových prostor apod. První krok je udělat si podrobný přehled všeho, za co utrácíte a poté škrtat všude, kde je to jen trochu možné.

Nákup nebo pronájem?

Plánujete velkou investici například do kanceláří, automobilů či kancelářského vybavení? Nejprve si dobře spočítejte, zda se vám nákup opravdu vyplatí. Nevyšel by vás levněji pronájem?

Dnes už si můžete půjčit například i počítače a další nezbytné vybavení a celková cena je nakonec výhodnější než při koupi. Zvlášť, pokud započítáte postupné opotřebení materiálu, opravy a další výdaje s vlastnictvím související.

Zkontrolujte své skladové zásoby

Ve spoustě firem leží velké množství peněz v nevyužitých a neprodaných zásobách. Netýká se to i vás? Zkontrolujte své skladové zásoby a zboží, které leží ladem už několik měsíců, prodejte – třeba i s velkou slevou. Pokud se zrovna nejedná o sezónní věci, u nichž máte jistotu, že je za pár měsíců výhodně prodáte – zbavte se jich okamžitě.

To samé platí i pro vybavení, které už nepoužíváte.

Nechte si proplatit faktury hned teď

Potřebujete peníze ihned? Využijte službu proplácení faktur a získejte peníze z faktur, vratek DPH i dotací do 30 minut. Služba funguje i opačně. Přijali jste fakturu, datum splatnosti se blíží, ale už teď víte, že ji uhradit nezvládnete, ale nechcete tvořit nepříjemné vztahy s dodavatelem?

Cashbot ji zaplatí za vás a peníze můžete vrátit, jakmile se vám to bude hodit.

Nenechte se rozhodit nečekanou situací. Hlídejte a plánujte své finanční toky v době, kdy se vám daří a inflace ani další okolnosti, na které nemáte vliv, vás už jen tak nerozhodí.

You may also like...