Výsledky kvalifikačního závodu STIHL TIMBERSPORTS v Brně

Ve dnech 7. a 8. dubna 2024 se brněnské výstaviště stalo dějištěm adrenalinového klání STIHL TIMBERSPORTS® CZECH SERIES. První ze série kvalifikačních závodů přilákala nejen dvacet šest odhodlaných mužů, ale také čtveřici bojovných žen, které své síly změřily v náročných dřevorubeckých disciplínách.

Závodníci měli jedinečnou příležitost prokázat své dovednosti i fyzickou zdatnost v rámci prestižní mezinárodní soutěže. Návštěvníci tak byli svědky úžasných výkonů, které soutěžící podávali ve čtyř až šesti různých disciplínách. Každý závodník se v nich snažil předvést co nejlepší techniku, dosáhnout co nejlepšího času, aby získal cenné body a postoupil do dalšího kola soutěže.

Pro diváky byla zajímavým momentem účast ženských závodnic, které přijaly výzvu soutěžit v tradičně mužském sportu. Jejich přítomnost dokazuje, že dřevorubecké závody nejsou pouze doménou mužů, ale jsou otevřeny všem, kdo mají odvahu a chuť pilovat specifické dovednosti v práci se dřevem.


Z uplynulých klání vyšli vítězně Vítězslav Soukup z Víchové nad Jizerou, který vyhrál nedělní CZECH CUP v mužské kategorii, a Karolína Urbanová z Nenačovic u Berouna v témže závodě v kategorii žen. V pondělním CZECH MASTERS BRNO suverénně zvítězil Martin Kalina z Hradčan u Chlumčan.

Další podívaná plná napětí se uskuteční již 8. 5. v Lanškrouně v areálu střední školy zemědělské a veterinární. Více na www.stihl.cz.

You may also like...