Výstava Light Underground ve středověkých sklepních prostorách Domu U Kamenného zvonu je prodloužena

Světelná výstava Galerie hlavního města Prahy Light Underground ve středověkých sklepních prostorách Domu U Kamenného zvonu se po krátké pauze prodlužuje do 24. ledna 2021. Výstava světelných instalací volně navazuje na stejnojmennou úspěšnou sérii tanečních, světelných a hudebních performancí, které proběhly tamtéž letos v létě. Projekt Light Underground je podpořen z programu Umění pro město.

Ve sklepních prostorách Domu U Kamenného zvonu jsou představeny některé z objektů z předchozích tanečně světelných a hudebních představení (Pavla Beranová, Tereza Bartůňková – Z oka do oka, 2020) a zároveň světelné videosochy a videa ze sbírek Galerie hlavního města Prahy (Jakub Nepraš – Natural Selection I, 2015; Jiří Thýn – Philips, 2010).

Ze sbírky Galerie výtvarného umění v Ostravě je prezentována legendární světelná socha od Krištofa Kintery (My Light is Your Life – Shiva Samurai, 2009), videoinstalace Anežky Hoškové (Lucifer’s The Light of the World III–IV, 2017/2019) a audioreaktivní laserový objekt od Julie Lupačové (Vlnění, 2020).

Sklepní prostor naplňuje site-specific hudební videomappingová projekce Infinity Excitement (2020) Jakuba Aeldryna z uskupení Lunchmeat. Jeho VJ projekce rovněž doprovodily na konci září komorní sólové koncerty Tam v hluboké tmě tepe a září Vladivojny La Chia uspořádané přímo pro sklepní prostory Domu U Kamenného zvonu.

„Jsem ráda, že se nám světelnou výstavu podařilo znovuotevřít a věřím, že návštěvníkům v tomto předvánočním čase přinese radost a rozsvítí jim dny“, říká kurátorka výstavy Sandra Baborovská.

Další informace: 

https://www.ghmp.cz/vystavy/light-underground-vystava-svetelnych-instalaci
https://umenipromesto.eu/prispevky/22-light-underground-vystava-svetelnych-instalaci www.facebook.com/umenipromesto
www.instagram.com/umenipromesto

Foto: Tomáš Souček

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...