Výstava obrazů Příroda magická se chystá v Divadle Bolka Polívky

Foyer brněnského Divadla Bolka Polívky od 4. listopadu do 14. prosince zaplní výstava Příroda magická. Své obrazy představí absolventka brněnské architektury Kateřina „Kasea“ Petříková. Vernisáž, kterou doplní klavírní vystoupení Moniky Jakubíčkové, se uskuteční 4. listopadu v 16 hodin. Výstavu zahájí ředitelka divadla Kateřina Komárková spolu s předsedkyní správní rady DBP Annou Putnovou.

Kateřina „Kasea“ Petříková je brněnská rodačka. Vystudovala architekturu a 25 let úspěšně působila v tomto oboru doma i v zahraničí. Od dětství se projevoval její výrazný tvůrčí talent. Skrze tvorbu šířila krásu a lásku a další pozitivní hodnoty. Inspirací jí vždy bylo cestování, a především bohatý vnitřní svět. S časem se její tvorba proměňovala. Od oděvů z textilu, kůže i papíru, šperků z různých materiálů, autorské keramiky až po malbu na tělo. K tancování přibyla jedinečná zkušenost s technikou CBW (kreativní práce s tělem), práce ve spirituálních a ženských kruzích, stejně jako členství v ROTARY BRNO CITY.

Přibližně v roce 2011 začala spontánně malovat olejovým pastelem a tímto médiem se stále zabývá. Současně se ubírá „Cestou Mandaly“, kde nachází obrovský potenciál pro sebeobjevování, léčení, rozvíjení tvůrčích schopností, vnitřní zklidnění, harmonizaci a radost. Nejde tedy pouze o práci uměleckou, ale zároveň i psychospirituální. Tímto směrem vede rovněž své tvořivé dílny pro veřejnost. Zároveň na objednávku tvoří „Osobní Mandaly“ pro konkrétního člověka. Je výraznou členkou mezinárodní komunity Mandalistů, kde je její práce považována za jednu z nejautentičtějších. Kolem roku 2017 se v její torbě začaly objevovat pokusy o práci s akrylem. Současně však autorka stále ještě pracovala na mandalách. Od roku 2018 maluje výhradně akrylem, kde stále objevuje nové možnosti. Inspiraci nachází převážně v Řecku, kde tráví část roku a tvoří v překrásném ateliéru zasazeném do skály a otevřeném jednou stranou do přírody. Velký prostor, vůně květin, zpěv ptáků a západní sluníčko, to všechno ovlivňuje její tvorbu.

You may also like...