Westfield Chodov uspořádá 24. prosince vánoční hostinu pro stovku osamělých lidí

Podle staré české tradice na štědrovečerní tabuli prostíráme vždy o jeden talíř navíc. Je pro nečekaného hosta, který by se z nějakého důvodu mohl objevit u našich dveří. Třeba i proto, že nechce trávit Vánoce sám. Westfield Chodov má dveří skutečně mnoho, a proto pro osamělé duše prostře na Štědrý večer talířů celkem sto.

Ne každý z nás má možnost oslavit Vánoce v kruhu svých nejbližších přátel a rodiny. Minulý rok se proto 24. prosince po zavírací době ve Westfield Chodov poprvé podávala speciální vánoční večeře. Ke štědrovečerní tabuli tehdy zasedla zhruba čtyřicítka lidí, kteří by jinak Vánoce trávili v osamění nebo si vánoční veselí podle svých představ zkrátka nemohli dovolit. Mnoho z nich tak opravdovou vánoční atmosféru zažilo po dlouhé době nebo dokonce úplně poprvé. Hosté si užili dobrou večeři, příjemné posezení, živou hudbu a drobný program včetně nečekané návštěvy Vladimíra Kratiny a Haliny Pawlovské.

„Specifikem naší štědrovečerní večeře je to, že se koná skutečně přímo na Štědrý večer. To se nám daří díky pomoci řady dobrovolníků i některých nájemců a partnerů této dobročinné akce,“ přibližuje průběh večera Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

 Pomozte rozdávat radost

Po loňské povedené premiéře jsou ambice centra pro letošek zase o něco větší. Vánoční atmosféru by zde rádi zprostředkovali hned stovce hostů, kteří by jinak Štědrý večer neslavili nejspíš vůbec. Z loňské zkušenosti také vyplynulo, že paradoxně největším oříškem je oslovení hostů, pro které je celá štědrovečerní akce určena. Problém osamělých lidí totiž často spočívá i v tom, že o jejich samotě tuší jen jejich nejbližší okolí. Sousedé od vedle, pečovatelky nebo třeba jen poštovní doručovatelé.

„Přihlásit se ke štědrovečerní večeři může každý. Finální stovku hostů pak náš tým z přihlášených vybere v závislosti na konkrétní situaci každého z nich. U stolu se pak sejde stovka lidí s různými osudy, z různých komunit a prožijí večer společně. S pozváním hostů nám může pomoci i veřejnost,“ vysvětluje Marcela Hrdličková, ředitelka Westfield Chodov.

Tipy na hosty štědrovečerní večeře mohou lidé zasílat na emailovou adresu stedryvecer@westfieldchodov.com nebo prostřednictvím facebookového profilu centra. Na stejné kontakty se lze obrátit také v případě zájmu o dobrovolnickou spolupráci i firemní partnerství akce.

Štědrý večer se vším všudy
Kromě tradiční české hostiny čeká na hosty ve Westfield Chodov také hudební a zábavní program. Pod stromeček Ježíšek symbolicky nadělí i několik dárků od partnerů akce a nájemců Westfield Chodov.

Vánoční večeře jako součást dlouhodobé CSR strategie
Štědrovečerní setkání je jednou z řady komunitních akcí, které Westfield Chodov pořádá v návaznosti na svoji CSR strategii. Pro lokální komunitu organizuje například i projekt Jdi za svým snem, který pomáhá mladým lidem ve věku 16-30 let nastartovat jejich profesní kariéru.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...