Z vánočního stromu vznikly mobilní záhony, lavička a hmyzí hotely

Ze smrku ztepilého, který v adventu zdobil pražské Staroměstské náměstí, letos vznikly zahradní prvky do dvou domovů pro seniory. Domovu Sulická na Praze 4 dnes zástupci hlavního města předali dva hmyzí hotely a tři vyvýšené mobilní záhony. Další vyrobený prvek, zahradní lavice, v tomto týdnu putoval do Domova seniorů v Mimoni. Pražský vánoční strom se tak poprvé symbolicky vrátil i do kraje, kde vyrůstal. Dnešního předávání se účastnila také městská společnost Technologie hlavního města Prahy, která zajišťuje kácení, převoz a instalaci stromu v centru metropole a učitelé a žáci Střední odborné školy Jarov, kteří všechny výrobky zhotovili.

Krásná tradice využití vánočního stromu pro dobrou věc pokračuje a skvěle podporuje i myšlenku soudržnosti a propojování generací. Jsem ráda, že jsme ji přenesli také do dnešního setkání v Domově Sulická a společně se seniory a studenty nové mobilní záhony osázeli. Výrobky z dílny šikovných středoškoláků poslouží nejen jako nápadité prvky do zahrady, ale i k aktivnímu odpočinku obyvatel domova,“ řekla Alexandra Udženija, náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

Michal Hroza, radní pro infrastrukturu připomněl, že strom byl do Prahy přivezen z pozemku soukromého majitele v Pertolticích pod Ralskem. „Z našeho setkání při kácení stromu vzešlo přání, aby se kousek stromu v nové podobě vrátil zpátky, konkrétně do Domova seniorů v Mimoni. Moc rádi jsme vyhověli a tuto středu jsme ve spolupráci s THMP na místo doručili krásnou zahradní lavici z dílny SOŠ Jarov. Věříme, že v domově udělá radost a bude jim dobře sloužit, “ uvedl Hroza.


Z mobilních záhonů i hmyzích hotelů máme velkou radost. Naše zařízení poskytuje zázemí těm, kteří vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu nemohou žít sami a potřebují pomoc a podporu při zvládání běžných denních činností. Nové prvky v naší zahradě jim nabídnou příjemný relax a zpestření při pobytu venku na zahradě. Městu za tento dárek děkujeme,“ řekla Lenka Kohoutová, ředitelka Domova Sulická.

THMP je správcem a servisním partnerem široké škály technologických zařízení v metropoli. Vlajkovou lodí společnosti je péče o síť veřejného osvětlení, nasvěcuje také pražské památky a zajišťuje světelnou vánoční výzdobu a stromy. Nově se THMP podílí na chytrých řešeních pro Prahu v oblasti e-mobility a fotovoltaiky a působí jako městský obchodník s energiemi. Dále se stará o městský kamerový systém, světelná signalizační zařízení, dopravní a telematické systémy, veřejné a věžní hodiny a obnovuje mobiliář na zastávkách MHD. Pro všechny technologie provozuje nonstop jednotný dispečink pro hlášení poruch a řízení servisních zásahů, kterých provede přes 25 tisíc ročně. Cílem THMP je fungující město příjemné pro život obyvatel a jeho návštěvníků.

You may also like...