Zákaz zpěvu se dostal i do Ranní show Evropy 2

Včera vysílala Ranní show Evropy 2 s Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým jedinečný Speciál, veškerá hudba byla totiž bez zpěvu.  Stalo se tak poprvé v její 23. leté historii. Bez zpěvu zazněla například Bohemian Rhapsody od skupiny Queen nebo Amerika od skupiny Lucie.

Ode včerejška je v ČR zaveden opět nouzový stav, v jehož rámci platí zákaz zpěvu. „Mohli bychom našim posluchačům ukázat, jak by to vypadlo, kdyby byl opravdu zákaz zpěvu, jak je to v pohádkách. Jako například v pohádce Sůl nad zlato, kde vaří vše bez soli,“ řekl na úvod vysílání Leoš Mareš. Následně celou show od 6 do 9 hodin prostupovala pouze hudba bez zpěvu. Mnohým posluchačům, stejně jako Patriku Hezuckému, se tedy mohlo zdát, že se nic neděje. Ten se totiž domníval, že začínají rovnou přestávkou. „Hrajeme, protože jsme hudební rádio, ale platí zákaz zpěvu,“ všem vysvětlil Leoš Mareš.

Během tří hodin bylo možné slyšet mnoho verzí známých hitů bez zpěvu. Za zmínku rozhodně stojí Bohemian Rhapsody od skupiny Queen nebo Amerika od skupiny Lucie. Posluchači tak měli jedinečnou možnost vnímat melodie oblíbených songů z jiného úhlu poslechu.

Na závěr zahráli hymnu ČR, kterou dle slov moderátorů mají všichni rádi se zpěvem i bez něho. 

Celý záznam je k dispozici na: https://www.evropa2.cz/porady-zaznamy/ranni-show/ranni-show-special-bez-zpevu-pondeli-5-10-2020

 Ranní show Evropy 2 patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější rádiové pořady v Česku.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...