Zaměstnanci Albertu zahájili nový rok sportem pro dobrou věc a změnou životosprávy

Nově můžou zaměstnanci Alberta sportovat s vlastní aplikací a už za pár dní v ní budou moct také sbírat kilometry pro dobrou věc a finančně tak podpořit dva dětské domovy. Ke zdravému životnímu stylu motivuje Albert zaměstnance také zapojením do ProVeg Veggie Challenge, která probíhá celý leden.

Aplikace má podporovat zaměstnance ve zdravém životním stylu. Využívat ji můžou při sportu k zaznamenávání aktivity a sledování kilometrů. Kromě toho nabízí články a videa o zdravém životním stylu. „V Albertu dlouhodobě motivujeme naše zaměstnance ke zdravému životnímu stylu. Nová aplikace je další možností, jak je v něm podpořit a přinést informace, které jim pomůžou v nastartování nebo pokračování,“ popisuje vysvětluje Denisa Maternová, manažerka HR.

Novinka jim také umožňuje účastnit se sportovních soutěží společnosti. Jedna taková začne za pár dní. Zaměstnanci mohou běháním, běžkováním či chozením sbírat kilometry pro Dětský domov Melč a Dětský domov Kašperské hory. Vysportovat jim můžou až 50 000 korun. „Navazujeme na náš tradiční Běh pro Nadační fond Albert, kdy na konci prázdnin naši zaměstnanci během či chůzí podporují dětské domovy. Díky jejich sportovní aktivitě směřovalo za poslední tři roky do domovů a neziskových organizací přes 700 tisíc korun,“ doplňuje Denisa Maternová.

Začátek roku s novým jídelníčkem

V průběhu celého roku pořádá Albert webináře a vzdělává své zaměstnance v oblasti zdraví a zdravého životního stylu. Aktuálně se zapojil do ProVeg Veggie Challenge, která inspiruje, jak jíst více rostlinné stravy. „Jako obchodník neustále rozšiřujeme náš sortiment, včetně různých rostlinných alternativ. Ne všichni s nimi ale umí vařit. Našim zaměstnancům chceme takto ukázat, že to jde, a i velmi chutně. Obohacení jídelníčku o více rostlinné stravy pomůže nejenom tělu, ale také naší planetě,“ vysvětluje Denisa Maternová.

Zaměstnanci se mohou zaregistrovat na platformě ProVeg Veggie Challenge a vybrat si styl, jakým by chtěli měsíc jíst. Zvolit můžou vegetariánství, veganství či zařadit dny bez masa. Následně dostávají rady, tipy a recepty. Kromě toho Albert organizuje i webinář s odborníky či kuchařský workshop s foodblogerkou, která se zaměřuje na veganskou stravu. Všechny suroviny k vaření zašle Albert přihlášeným zaměstnancům až domů.

 

You may also like...