Zážitková hra Nadace Jedličkova ústavu pomáhá dětem s handicapem

Nadace Jedličkova ústavu po charitativní hře „Vyšehradem pro kolíček“, kterou vytvořila v loňském roce, přichází s novinkouVyšehradská jízda“. Ta byla vytvořena přímo pro mobilní aplikaci a můžete si díky ní ozvláštnit návštěvu Vyšehradu zážitkovou hrou, která je vhodná pro rodiny se staršími dětmi, partu přátel nebo teambuildingové firemní akce. Hra trvá dvě až tři hodiny a je celá bezbariérová. Jejím zakoupením lidé přispějí Nadaci Jedličkova ústavu na péči o děti a mladé lidi s handicapem.

Virtuálním průvodcem ve hře je Ruda – student Jedličkova ústavu, který je na vozíku. Hráči se díky němu podívají na svět okolo sebe očima lidí s handicapem. Co může zažít vozíčkář na obyčejné procházce?  Na vozíku sice hráči fyzicky nepojedou :-), ale jejich virtuální průvodce ano. Musí tedy zapomenout na schody a vysoké obrubníky, přes ty neprojedou… A co když se píchne kolo u vozíku nebo přestane fungovat naslouchátko…? Účastníky čeká ta pravá „Vyšehradská jízda“.

Cesta začíná před bazilikou sv. Petra a Pavla a na hráče čeká 20 zastavení na Vyšehradě – projdou se například po vyšehradských hradbách, podívají se do tunelů pod hradbami nebo budou hledat legendární Čertův sloup. Na každém stanovišti před nimi vyvstanou nové výzvy. Budou plnit úkoly, zdolávat nástrahy cesty a šifry. Ty musí ovšem zvládnout s možnostmi, které má vozíčkář a přes všechny překážky se dostat až do cíle.

„Snahou Nadace Jedličkova ústavu bylo najít novou fundraisingovou aktivitu, při které se lidé pobaví a zároveň svojí účastí přispějí na dobrou věc. Zážitková hra v pěkném prostředí Vyšehradu, se nám osvědčila už v loňském roce, tak jsme se ji letos rozhodli rozšířit o verzi pro mobilní telefony a vznikla tak nová hra – Vyšehradská jízda. Myslím, že se nám v tomto případě povedlo spojit příjemné s užitečným. Lidé mají možnost vyzkoušet si virtuální zábavnou formou, jaké to je zvládat zdánlivě běžné činnosti na vozíku a věřím, že to pro ně může být zajímavá a obohacující zkušenost. Obyčejná procházka po Vyšehradě se totiž rázem může stát neobyčejnou, řekla výkonná ředitelka Nadace Jedličkova ústavu Markéta Balvínová.

Hra má lehčí obtížnost, kterou si skvěle užije skupina začínajících, nebo středně pokročilých hráčů únikových her, kteří si chtějí zpestřit procházku po Vyšehradě a zažít něco nového.

Hru Vyšehradská jízda je možné zakoupit v rámci herního portálu Get Out Fun zde: getoutfun.com/vysehradska-jizda

You may also like...