Zdolejte Rodinnou výzvu s VZP. Sportovní akce pro děti i dospělé

Zveme rodiny s dětmi, včetně rodičů, kteří se starají o děti se speciálními potřebami, v sobotu 11. září do Centrálního parku pražského jižního města (nachází se mezi stanicemi metra C Opatov – Háje).  Právě zde od 10 hodin proběhne 11. ročník akce Rodinná výzva.

Centrální park se promění v hřiště plné zábavných aktivit pro děti i dospělé. „Ať už jste rodič s dětmi školou povinnými, maminka s kočárkem nebo pečující osoba o dítě se speciálními potřebami, určitě si vyberete vhodnou aktivitu či dostanete tu správnou radu od odborníka,“ říká Aneta Kasáková z pražské regionální pobočky VZP ČR.

Pro děti od 3 let za přítomnosti svých rodičů, babiček či dědečků je připravena například jízda na koloběžkách, dovednosti s míčem, lukostřelba nebo bojové umění. S takovými úkoly se rodinné týmy budou muset popasovat. Díky mobilní aplikaci, do které se zapisují body, je možné sledovat pořadí všech zúčastněných. Vyhlášení vítězů s předáním cen proběhne v 17 hodin. Pro účast ve hře je však nutná on-line registrace předem.

Na programu je také řada nesoutěžních aktivit, jako fitness pro maminky s kočárky, tzv. Strollering. Prezentace proběhne u stánku VZP ČR v 11:00, 14:00 a 16:00 hodin. Přihlásit se na tyto lekce je možné také emailem předem na adrese: veronika.novakova@rha.cz. Následovat budou ukázkové dvacetiminutové lekce zdarma. „Díky Strolleringu už maminky nepotřebují hlídání, aby si mohly zacvičit, a děti se odmala učí, že pravidelný pohyb za každého počasí je přirozenou součástí života,“ říká školitelka a instruktorka programu Sandra Jandová.

Program nezapomene ani na malé či velké kamarády, kteří to nemají v životě snadné a trpí nějakým závažným či dlouhodobým onemocněním, jako například dětskou mozkovou obrnou, sníženou pohyblivostí vlivem úrazu či jiné vzácné nemoci. 

U stánku libereckého rehabilitační centra SAREMA si soutěžící budou moci potrénovat své smysly a motoriku a zjistit tak na chvíli, jak se cítí pacienti s tímto typem onemocnění. „Chceme i zdravým jedincům ukázat, jaké metody na rozvoj senzomotorické integrace existují, na místě budeme provádět také tejpování. Pro pacienty, kteří absolvují neurorehabilitační léčbu budeme mít připravenou prezentaci zcela nových kompresivních oblečků, v nichž budou moci efektivněji cvičit. Součástí bude i prezentace veřejné sbírky pro tyto pacienty,“ říká fyzioterapeutka Tereza Valíková.  

VZP ČR dlouhodobě usiluje o větší povědomí prevence zdraví a zdravého životního stylu. U stánku VZP ČR budou poskytovány nejen informace z oblasti veřejného zdravotního pojištění, ale představeny budou také příspěvky pro klienty z fondu prevence a regionální partneři Klubu pevného zdraví. Děti si také zde užijí zábavné hry a drobné dárečky.

You may also like...