Želva jako domácí mazlíček pro děti

Rádi byste vašemu dítěti pořídili domácího mazlíčka, ale máte strach, že to bude pro něj příliš náročné na čas? V tom případě určitě nevybírejte chlupaté kamarády, ale spíš obojživelníky nebo plazi. Ideální volbou je želva suchozemská. Jak se o ni starat? Čtěte dál.

Skvělá kamarádka, to je želva suchozemská. Rozhodně bude vhodnější pro děti želva suchozemská pro její povahu, než želva vodní, která je spíše dravec a mohla by dítě kousnout. S želvou suchozemskou se bude moci váš potomek i pomazlit.

Časová náročnost chovu želvy

Jednou z velkých výhod chovu želvy je, že není časově tak náročná jako třeba pejsek, kterého musíte minimálně 2x denně venčit a věnovat mu určitou pozornost. Želva také není na rozdíl od pejska na majitele fixována, takže se o ní může v době vaší nepřítomnosti kdokoliv postarat.

Velkou výhodou je také to, že si želva vystačí sama třeba i celý týden a tím vás nebude omezovat v případě letní dovolené. Stačí ji vhodné a dobře vybavené terárium a potrava. Při výběru želvího příbytku si musíme dát pozor jaké terárium koupíme, protože máme více druhů terárií.

Vybavení terária od A až po Z

Určitě nebude na škodu pár informací ohledně zařízení terária pro suchozemskou želvu. V prvé řadě bychom měli počítat s tím, že s přibývajícím věkem bude potřeba želvu postupně přemísťovat do většího terária. Není pravdou, že se želvy přizpůsobí jakékoliv velikosti prostoru a dále nerostou. Můžeme vybírat ze dvou typů terárií a sice tzv. želví stůl, který má přístup z horní strany a potom uzavřené terárium, které má vpředu posuvná dvířka. Pro jednu želvu je vhodná nádrž o rozměrech 60x40x30 cm, ale pro dvě již musíme počítat s minimálním rozměrem alespoň 100x50x35 cm.

Mezi základní potřeby, co se týká technického vybavení terária, patří vhodné podloží (hrubší štěrk nebo kokosové vlákna), potom světlo jako světelný a tepelný zdroj, nádržka s vodou, ve které se může i vykoupat a vhodné úkryty. Krmivo podáváme výhradně rostlinného typu.

Dlouhověkost želvy oceníte vy i děti 

Předností pořízení želvy pro děti je také její dlouhověkost. Není nic horšího, než když dítěti umře jeho mazlíček. Taková suchozemská želvy se dožívá až 50 let věku a tak nebudete muset toto s dětmi řešit.

Velkou výhodou pořízení domácího mazlíčka je určitě v neposlední řadě naučit Vaše děti zodpovědnosti při pravidelné péči o něj.

You may also like...