Zítra se koná dobročinná aukce panelů z muralu Jiskra. Podpoří dobrou věc

Už ve středu 9. prosince proběhne online aukce 10 vybraných panelů z unikátního uměleckého díla Jiskra, registrace je již spuštěna. Autory velkoformátového 450 m2 graffiti vytvořeného na stěně Křižíkova pavilonu na Výstavišti jsou Tron a X-dog, tedy Michal Škapa a Ondřej Vyhnánek. Panely z obřího muralu fungují jako samostatná umělecká díla a jsou nyní k vidění online na http://www.pragueauctions.com.

Panelů jde do dražby celkem 10, a přestože byly součástí jednoho uměleckého díla, každý má svůj osobitý styl. Všechny jsou vytvořeny technikou airbrush na podkladu o rozměru 209 x 96 cm, osm z nich je na sololitu, další dva jsou na dvojitém skle. Vyřezané panely určené k dražbě budou brzy to jediné, co z celkového graffiti zůstane. Až příští rok započne rekonstrukce Křižíkových pavilonů, zmizí i zbytek muralu, který je momentálně na pražském Výstavišti stále k vidění.  

Dílo vzniklo ve spolupráci autorů, Výstaviště Praha a magistrátu hlavního města Prahy se záměrem darování vydražených prostředků těm, kteří to nyní obzvlášť potřebují. Celkový výtěžek aukce poputuje nadačnímu fondu Pink Bubble podporujícímu onkologicky nemocné náctileté a mladé dospělé a Klubu svobodných matek pomáhajícímu matkám a otcům, kteří jsou na děti sami. Obě zmíněné organizace plánují investovat získané peněžní prostředky do projektů spojených s aktuální pandemickou situací.

Zájemci z řad firem i veřejnosti prostřednictvím aukce pořádané 9. prosince od 19 hod. na webovém portálu  Prague Auctions nejen podpoří dobrou věc, ale získají i jedinečný kousek umění, fragment obřího díla, které bylo na chvíli součástí netradičního prostoru pražského Výstaviště. Registrace k aukci probíhají už nyní na www.pragueauctions.com.

Více informací na www.navystavisti.cz

You may also like...