Zoo Praha v neděli rozsvítí vánoční strom a představí plánovanou expozici Arktidy

V neděli 28. listopadu pražská zoo rozsvítí svůj vánoční strom za přítomnosti vzácných hostů – herců Marka Adamczyka, Patrika Děrgela a Anny Fialové. I letos budou návštěvníci moci obdivovat vzrostlou kavkazskou jedli a betlém, do kterého letos přibyly dvě figury ledních medvědů odkazující na plánovaný expoziční celek Arktidy, jehož model si návštěvníci budou moci rovněž prohlédnout.

Adventní neděli zahájí ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček představením plánované expozice pro lední medvědy, jejímž záměrem je vytvoření nezbytných podmínek k udržení chovu těchto šelem v Zoo Praha. Představení modelu začne v 14:30 na Veselovského louce v dolní části zoo, kde bude vystaven po celé odpoledne.

Návštěvníci mohou ke stromu umístěnému dojít vánočně nasvícenou cestou v průvodu, který vyjde od Vzdělávacího centra po skončení přednášky kurátora savců Pavla Brandla o plánované expozici Arktidy. Současně bude poblíž vánočního stromu otevřen prodejní stánek s oblíbenými vánočními štěstíčky a ozdobami. Ti, kdo přijdou do zoo po 15:30, navíc zaplatí za vstup pouhou jednu korunu. 

Harmonogram:

11:30 Odhalení morového sloupu poblíž výběhu bizonů v horní části zoo
14:30   Představení modelu expozičního celku Arktidy na Veselovského louce za přítomnosti ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka a náměstka primátora hl. m. Prahy Petra Hlubučka
15:00   Přednáška kurátora savců Pavla Brandla s názvem Vstříc Arktidě v Zoo Praha ve Vzdělávacím centru
16:30   Průvod ke stromečku vychází od Vzdělávacího centra
16:50   Program u vánočního stromu zahájí vystoupení dětského pěveckého sboru Osmikvítek
17:20   Rozsvícení vánočního stromečku

Doprovodný program:

10:30 – 15:00 Ukázky výroby skleněných figurek firmy Urbanglass u Vzdělávacího centra
11:00 – 15:00 Tradiční adventní dílny zaměřené na výrobu vlastních adventních věnců a vánočních dekorací ve Vzdělávacím centru

Foto: Oliver Le Que, Petr Hamerník, Zoo Praha

You may also like...