Zvěrolékař z Yorkshiru se dělí o zážitky ze své praxe v knize z nakladatelství Alpress

Práce veterináře je sice krásná a naplňující, ovšem někdy může být opravdu hodně náročná. A právě o takových situacích, veselých i méně veselých, vypráví Julian Norton ve své další knize nazvané Zvěrolékař z Yorkshiru.

Po studiích veterinární medicíny na britské univerzitě v Cambrige se Julian po hlavě vrhl do již mnohem barvitější a zábavnější praxe. A nutno dodat, že za všechna ta léta toho zažil už opravdu hodně. O své zkušenosti se proto rád podělil i s ostatními lidmi prostřednictvím britského dokumentu mapujícího jeho každodenní práci, který se vysílá i v České republice.

Julian pracuje v severním Yorkshiru, kde žije se ženou, rovněž zvěrolékařkou, a dvěma syny – Jackem a Archiem. Kus svého pracovního života ale strávil v malém městečku Thirsk, kde získával své první praktické zkušenosti coby asistent na místní veterinární klinice. Zde mimo jiné působil také zvěrolékař James Alfred Wight, kterého znají všichni milovníci zvířecích příběhů spíše pod pseudonymem James Herriot.

Možná i jistý genius loci kouzelného anglického Yorkshiru, který zapůsobil také na jeho předchůdce Jamese Wighta, vedl Juliana k sepsání několika knih s tematikou veterinárních historek. Ty nyní nabízí v knižní podobě jako druhou publikaci tohoto autora nakladatelství Alpress. Kniha je doplněna o barevnou fotografickou přílohu, která ještě umocní celkový dojem a představí čtenáři střípky z praxe i soukromého života populárního veterináře.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...

1 Response

  1. 20.12.2020

    […] Odkaz na článek ke knize Zvěrolékař z Yorkshiru […]