13. ročník Vinobraní na Grébovce bude ve znamení Roztančené dvojky

V krásných prostorách Pavilonu Grébovka se konala tisková konference k nadcházejícímu vinobraní. Konference se zúčastnili starostka MČ Praha 2 Mgr. Jana Černochová, správce vinohradu Ing. Iveta Bulánková, předseda představenstva společnosti KOMWAG a.s. Jaroslav Stružka a požehnat vinobraní přišel otec Jakub, farář u kostela Sv. Ludmily. Hosty uváděl moderátor Honza Musil. Zpestřením celé akce bylo vystoupení kubánské tanečnice a lisování vína, kterého se úspěšně ujala paní starostka.

Vinobraní na Grébovce si za svou třináctiletou existenci získalo pověst jedné z největších událostí podzimní Prahy.  Letos se koná 20. a 21. září na tradičním místě v Havlíčkových sadech (Grébovce), o den dříve  na náměstí Míru. Hvězdou letošního vinobraní bude rocková skupina Support Lesbiens.

Kromě několika koncertů zdarma a nabídky  desítek stánků s víny, burčákem a gastronomickými specialitami zpestří 13. Vinobraní na Grébovce různá taneční vystoupení. Budou probíhat po oba dny na hlavním i vedlejších pódiích a také mimo ně. „Motto letošního vinobraní zní Roztančená dvojka. Každý rok přicházíme s něčím novým a tentokrát chceme zdůraznit, že hudba, víno a tanec patří odjakživa k sobě. Letošní novinkou bude pokus o zdolání českého rekordu v počtu tanečníků na jednom místě.  Jestli se po dobu jedné minuty na ploše s vyobrazenou dvojkou zapojí do tance víc než 232 návštěvníků Grébovky, pokoříme zápis v České knize rekordů a letošní vinobraní tak vstoupí do historie,“ uvedla starostka Jana Černochová, která spolu s dalšími radními Prahy 2 oficiálně zahájí letošní vinobraní 21. září v Havlíčkových sadech ve 14:20 hodin.

Vinobraní na Grébovce si návštěvníci zvykli prožívat jako celodenní piknik s posezením na trávě a se sklenkou dobrého vína či burčáku, třeba právě z místní historické vinice. Tentokrát budou moci vybírat z nabídky 76 stánků, z nichž 30 bude prodávat burčák a tichá vína. Představí se jak tradiční česká a moravská vinařství, tak i ta menší nebo rodinná. Návštěvníci tak budou moci ochutnat produkci známých vinařů, např. vinařství Vajbar, vinařství Čech a vinařství Krist, a srovnat ji s produkty malého rodinného vinařství Neckářovi, které se v Grébovce objeví úplně poprvé, vinařství Dufek či vinařství Hrozínek z jihomoravské obce Hlohovec.

Foto z tiskové konference: Petr Brodecký

Česká vína budou k dostání v umělé jeskyni grotta, kde vyroste vinařské městečko. Gastronomické speciality italské, španělské, francouzské i japonské kuchyně bude nabízet 9 stánků, dalších 14 bude předvádět nebo prodávat lidovou řemeslnou tvorbu. K dostání budou zmrzlinové speciality, francouzské palačinky, bio potraviny, kachní speciality i čerstvá pražená káva. Vinobraní na Grébovce je akcí pro celou rodinu, takže nezapomíná ani na děti. Pro ty bude připraven v dolní části parku speciální program včetně tvůrčích dílen a malování na obličej. Vinobraní na Grébovce každoročně dokazuje, že tradice pražských vinic, jak ji založil ve středověku Karel IV., je dodnes živá.

You may also like...