Svátek vína a vinobraní na vinici sv. Kláry

Zažijte vinobraní s jedinečným výhledem na panoráma Prahy. 14. a 15. září vás čeká víkend plný zábavy a gurmánských zážitků. Skvělá vína si vychutnáte v prostředí s nevšedním geniem loci a v doprovodu swingu, country i tradiční cimbálovky. Těšit se můžete i na vystoupení Vlasty Horvátha. 

Svátek vína na vinici sv. Kláry

Milovníci vína si přijdou na své o víkendu 14. a 15. září, kdy se na  památkově chráněné vinici sv. Kláry s jedinečným výhledem na panoráma Prahy koná tradiční vinobraní. Oslava sklizně patří k nejnavštěvovanějším akcím tohoto druhu v Praze. Přijďte si vychutnat víno v prostředí s jedinečným geniem loci. Vybírat můžete jak z široké nabídky úspěšných vín ze zdejší produkce, tak vína i od dalších předních českých a moravských producentů. Chybět nebude ani výborný burčák z ručně trhaných hroznů ze zdejší vinice vyrobený v místním sklepě. Bohatá bude také nabídka lahůdek a občerstvení, které vás nejen zasytí, ale zároveň se k vínu skvěle hodí.

Příjemnou atmosféru na vinici sv. Kláry doladí skladby v rytmu jazzu, swingu, ale i tradiční cimbálovky. „Bohatý hudební program bude probíhat také na pódiu v Ornamentální zahradě. Uspořádejte si s rodinou či přáteli příjemný piknik na travnaté ploše a zaposlouchejte se do tónů country, bluegrassu nebo folku. Těšit se můžete i na vystoupení vítěze druhého ročníku soutěže Česko hledá SuperStar – Vlasty Horvátha,“ zve na akci Helena Kymplová, produkční Vinobraní sv. Kláry.

Po oba dny, vždy v každou celou hodinu od 10 do 17 hodin, si zájemci budou moci v doprovodu průvodce prohlédnout expozici výroby vína, kde se už od roku 2009 zpracovávají hrozny z místní vinice.

You may also like...