18. prosince od 18:00 se na Václavském náměstí bude konat pietní vzpomínka na Václava Havla

Před osmi lety, 18. prosince 2011, zemřel Václav Havel. V ten den poprvé toho roku sněžilo a život jako by se na chvíli zastavil. Lidé se tehdy spontánně sešli na Václavském náměstí pod sochou svatého Václava, aby zapálili svíčku a vzpomínali…  Byly to velmi silné a dojemné okamžiky. Přijďte si je připomenout! Znovu společně zažít atmosféru, která spojuje, podobně jako nedávné oslavy 17. listopadu na Národní třídě. Sejdeme se 18. prosince v 18 hodin „pod koněm“. A svíčku s sebou!

Vyrůstala jsem v porevoluční době a jsem Václavovi Havlovi za mnoho vděčná. Myslím si, že kór v dnešní době je nutné si připomínat jeho odkaz a hodnoty, které zosobňoval. Touto pietní akcí zahajujeme každoroční tradici, protože se nesmí zapomenout,“ říká hlavní organizátorka Hedvika Dočekalová.

Pietní vzpomínka na Václava Havla se ponese ve stejném duchu jako před osmi lety – se svíčkami v rukou. V programu vystoupí Havlovi přátelé, lidé, kteří s ním po revoluci na Hradě pracovali: kancléř Karel Schwarzenberg, osobní tajemník Vladimir Hanzel, osobní asistentka Jaroslava Dutková, sekretářka Bára Štěpánová, architekt a člen kulturní sekce Zdeněk Lukeš, Dana Huňátová, která řadu let působila na ministerstvu zahraničních věcí. Pamětníky doplní zástupci mladší generace: režisérka a herečka Petra Nesvačilová, novinář a moderátor Mikolas Tucek, Bohdan Bláhovec se slam poetry. Písně Karla Kryla a Marty Kubišové zahraje Ticho de Pre Cupé BAND.

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/360862478083788/

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...