Adidas Běh pro ženy 5 km se blíží. Nabídne úžasnou energii a zážitek z podvečerní Prahy

Kouzelná atmosféra večerní Prahy, tisíce natěšených běžců a diváků, zážitek, na který se nezapomíná. Takové jsou závody Birell Grand Prix Praha, které se v centru metropole uskuteční už 3. září. V 18:00 odstartuje adidas Běh pro ženy 5 km, od 19:30 Birell Běh na 10 km. “Je to nejromantičtější běžecká událost sezony. Závodníci si vychutnají Prahu při setmění, takže je očaruje svou tajemnou tváří. Pětikilometrový adidas běh pro ženy je možná spíš zážitek než závod. Birell Běh na 10 km spojuje běžce všech výkonnostních úrovní a také jim nabízí zažít něco jedinečného,” říká Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru RunCzech. Závody se vrací po tříleté odmlce způsobené restrikcemi v boji proti covidu. 

Kdo si chce užít sportovní výkon spojený se spektakulárním zážitkem, měl by si večer 3. září udělat čas a registrovat se na jeden ze dvou závodů Birell Grand Prix Praha. Ten první je vyhrazen pouze pro něžnější pohlaví. Pětikilometrová trať adidas Běhu pro ženy bude příjemným běžeckým mejdanem, o kterém si účastnice budou s kamarádkami a kolegyněmi ještě dlouho povídat. Na startu se například objeví také Lucie Křížková, moderátorka České televize a Miss ČR z roku 2003.

Závod je propojen s neziskovou organizací Loono bojující mimo jiné za lepší vzdělávání o duševním zdraví. Na charitu je možné přispět už při registraci a placení startovného. Více na www.runczech.com.

Od půl osmé je na programu Birell Grand Prix Praha desetikilometrový závod pyšnící se oceněním Světové atletiky World Athletics Label Road Race. Pořadatelé už potvrdili účast špičkových keňských vytrvalců a na startu se objeví také kvalitní evropští a čeští atleti. “Birell Běh na 10 kilometrů má velmi rychlou trať, takže je oblíbený jak mezi elitními atlety, tak i všemi dalšími běžci. Navíc se koná v krásném prostředí. Noční Prahu prostě všichni milují,” pozval všechny zájemce Carlo Capalbo.

Běžkyně se mohou hlásit také na adidas Běh pro ženy 5km – dvojice. Součástí Birell Běhu na 10 km je i ČT Týmový běh pro ženy, muže a smíšené týmy. Kromě zmíněných závodů se fanoušci mohou těšit na bohatý doprovodný program.

Poslední volná místa pro registrace stále zbývají, tak dlouho neváhejte.

Foto: archív Runczech

You may also like...