Adventní tip z Plzeňského Prazdroje: Prohlídky pivovaru s pivním kvízem a štědrou degustací

Vánoční svátky jsou časem plným příběhů. Vedle tradičních si můžete nechat vyprávět i takové, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Co třeba příběh legendy mezi pivy, světoznámého ležáku Pilsner Urquell? Chcete-li si na chvíli odpočinout od záplavy vánočních světýlek, dozvědět se leccos zajímavého a užít si štědrou degustaci, vydejte se na speciální adventní prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj. Hodinové prohlídky se konají vždy v pátek a sobotu – 2. a 3. 12.; 9. a 10. 12.; 16. a 17. 12. – od 17 hodin. Vstupenky je možné zakoupit online na prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/adventni-prohlidky.

Během adventní prohlídky pivovaru si prohlédnete autentická místa, kde se v roce 1842 zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell. Ve večerní atmosféře navštívíte varnu, kde se uvaří denně až 3 miliony půllitrů piva Pilsner Urquell, seznámíte se s důležitými postavami z historie i současnosti pivovaru a v ležáckých sklepích zažijete opravdu bohatou ochutnávku nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell načepovaného přímo z dubových sudů.


A pozor! Během degustace si můžete zahrát pivovarský kvíz. Ti nejlepší získají adventní pivní kalendář Pilsner Urquell. Během prohlídky se dozvíte mnoho poutavých, běžně nesdělovaných informací. Například o tankovém pivu, pivní kultuře či pivovarských hospodách v Plzni a k vidění budou také speciální sklenice i dary určené pro papeže.  Po prohlídce nezapomeňte navštívit Dárkovou prodejnu na nádvoří Plzeňského Prazdroje, kde seženete originální dárky pro všechny milovnice a milovníky piva.

You may also like...