Airbourne předvedou v Roxy nefalšovaný rock’n’roll

Do Prahy se po devíti letech vrací nefalšovaná rock’n’rollová mašina Airbourne, kterou si oblíbili i legendární Motörhead. Čtveřice Australanů je vždy tam, kde je hlasitá tvrdá hudba a dobré pivo. Existuje spoustu rock’n’rollových skupin, ale jedině Airbourne si berou to nejlepší ze zlatých rockových časů a svou divokou animální party posouvají na vyšší level. Airbourne zahrají v Roxy 2. října 2019.

Vstupenky (550 Kč) budou v prodeji od 1. března na fource.cz a u prodejců GoOut a Ticketmaster. Z přímořského australského městečka Warrnambool se Airbourne vynořili v roce 2007 s debutovým albem „Runnin‘ Wild“ a od té doby si budují pověst energickými koncerty. O albu se začalo mluvit ve všech rockových magazínech a stalo se jedním z nejkladněji přijatých debutů v historii hard rocku. Britský časopis Metal Hammer ho ocenil Golden Gods Award a Classic Rock Airbourne označil za nejlepší novou kapelu.Další deska „No Guts. No Glory“ se dostala do top čtyřicítky ve Velké Británii a v rodné Austrálii do první dvacítky.

Následovalo neúnavné světové turné a třetí, kritikou oceňovaná nahrávka „Black Dog Barking“, která zabodovala dokonce v top pětce německé hitparády. O doposud poslední studiovce „Breakin‘ Outta Hell“ z roku 2016 The Guardian ve své čtyřhvězdičkové recenzi napsal, že jde o přímočaře brutální a zároveň příjemnou desku. Nachází se na ní skladba „It’s All For The Rock’n’Roll“ věnovaná památce Lemmyho Kilmistera z Motörhead, s nimiž Airbourne několikrát koncertovali a sám Lemmy se objevil v jejich deset let starém klipu ke skladbě „Running wild“. Airbourne do Prahy vezou zvuk, který podle Metal Hammeru „utkví v hlavě během pár sekund a trvá celý život, aby ho člověk z hlavy dostal“.

You may also like...