Aktualizací pojistky automobilu lze ušetřit zhruba 30 %

Inflace nebo vyšší ceny za opravy a náhradní díly, to vše způsobuje neustálé zdražování havarijního pojištění vozidel. Jeho pravidelná aktualizace nám však může výrazně ušetřit, třeba až čtyři tisíce korun. 

Náš automobil stárne, jeho cena se snižuje a předpis pojistného na nové období hlásí opět zdražení? „Ano, to je bohužel běžná praxe, jelikož takřka žádná z pojišťoven pokles hodnoty vozu v čase nezohledňuje. Jako příklad můžu uvést automobil, jehož pořizovací hodnota byla v roce 2019 okolo jednoho milionu korun. V takových případech pak dle našich zkušeností mnoho řidičů zbytečně aktuálně přeplácí až čtyři tisíce korun“, říká Ondřej Vacek, produktový specialista portálu Top-Pojištění.cz, které je obchodní značkou společnosti Ušetřeno s.r.o.

Vzorovým příkladem může být vůz BMW zakoupený v roce 2019, pojištěný na částku 950 tisíc. V roce 2019 byla cena pojištění 18 198,-Kč. V roce 2023 je již odhadová cena vozu 600 000,-Kč nejnovější předpis od pojišťovny činí 22 217,-Kč. Pokud by si klient porovnal aktuální nabídku mohl dostat i na částku 17 358 Kč.

Lepší podmínky u konkurence

Situace taková, že lepší nabídku si většinou vyjednáte u konkurenční pojišťovny než u své stávající. Důvodem je samozřejmě snaha nalákat nové zákazníky. V ideálním případě bychom tedy měli pojištění minimálně jednou za dva roky optimalizovat.

„Aktivní klient tak může ušetřit až několik tisíc korun ročně v případě havarijního pojištění. Stačí, aby si porovnal nabídku různých pojišťoven online, což zabere jen několik málo minut,“ přibližuje situaci Ondřej Vacek.

Co ovlivní cenu havarijního pojištění mého vozu?

Značka a model automobilu, jeho pořizovací cena, účel užití, věk pojistníka nebo bonusy a malusy. Všechny tato kritéria se propíšou do konečné částky, kterou za pojistku budeme platit. Zásadní ale je vždy samozřejmě rozsah krytí a procenta spoluúčasti. Nejjednodušší cestou, jak si dle těchto údajů najít výhodné pojištění na míru je pak využití internetové kalkulačky, která vám vyhledá veškeré nabídky českých pojišťoven. 

Portál Ušetřeno.cz, který patří do produktové skupiny ČSOB, umožňuje spotřebitelům si snadno a rychle vybrat nejen z různých finančních produktů včetně půjček a hypoték či spoření, ale také pomáhá ušetřit na plynu a elektřině nebo na mobilních službách. Stačí vyplnit krátký dotazník a poradci Ušetřeno.cz spočítají nejvýhodnější nabídku každému klientovi na míru a pomohou vše zařídit. 

You may also like...