Příběh ze světa nejúspěšnější české videohry současnosti: KINGDOM COME DELIVERANCE

Videohra Kingdom Come: Deliverance byla odvážným herním experimentem. Důsledně historická hra z patnáctého století, s důrazem na detaily – a bez jakékoliv fantastiky. Zahraniční vydavatelé k ní přistupovali velmi obezřetně: Vždyť tam nebyli žádní draci, kouzelníci ani elfové, a navíc se odehrávala někde v Čechách, což je zřejmě kdovíkde v Rusku. A kdo kdy slyšel o husitských válkách? Jenže tvůrci se nevzdali, dokázali vzbudit zájem hráčů veleúspěšnou crowdfundingovou kampaní, a nakonec vznikla jedna z největších her současnosti, které pokořila nejen Českou republiku, ale svým nekompromisním přístupem si získala davy fanoušků po celém světě.

Hra byla nominovaná na snad všechny existující herní ceny a vyhrála Gamescom, Central and Eastern European Game Awards, Player Awards a v současné době se jí už prodalo přes pět milionů kusů.

O úspěchu hry mluví i to, že podle ní vznikl komiks! A to přímo v Americe, komiksové velmoci, čímž se Kingdom Come: Deliverence zařadilo mezi hry jako Assassin´s Creed, Tomb Raider či Last of Us. Hry, které inspirují tvůrce jiných médií.

„V podstatě okamžitě, kdy se rozkřiklo, že něco podobného bude,“ říká Jiří Pavlovský, šéfredaktor Nakladatelství CREW, „nás začali čtenáři, knihkupci i herní prodejci bombardovat dotazy, jestli a kdy komiks vydáme. Tomu se vážně nedalo říci ne, a tak začalo docela komplikované zajišťování práv. Jak je ale vidět, nakonec se to povedlo. Výsledný produkt jsme samozřejmě konzultovali s lidmi z firmy Warhorse, kteří se přímo na hře podíleli. Jsme si jistí, že budeme sledováni přísnými zraky fanoušků, a rozhodně je nechceme zklamat.“


Komiksového zpracování ikonické hry se v Americe chopilo studio Behemoth Comics, které se sice specializuje spíš na nezávislé komiksy a snaží se objevovat nové zajímavé autory, ale nechává se inspirovat i úspěšnými popkulturními fenomény. Z těch nejslavnějších má kupříkladu pod palcem hru Watch Dogs.

Scenáristou se v případě Kingdom Come stal Brett Murphy a kreslířem Wilson Gandolpho, stojící jinak za svou vlastní sérií Paranormal Hitmen. Je zřejmé, že jejich spolupráce se studiem Warhorse byla velmi úzká.

“Komiksový příběh je určený především pro fanoušky hry. Vychází z detailů, které se už do hry nevešly a dovypráví osudy lidí, které byly ve hře nakousnuté,“ pokračuje Pavlovský. „Čas pomalu odtikává k masakru ve Skalici – a ve čtyřech sešitech (u nás samozřejmě vydaných v jedné knize) se představuje svět a především postavy, které mají v tom masakru prsty (a co k němu přesně vedlo). Největší důraz je v komiksu na jednoho z hlavních padouchů celé hry, na brutálního banditu zvaného Prcek. S tím se čtenáři seznámí víc, než by jim bylo milé. Podobně jako hra, je i komiks určený spíše dospělejším čtenářům a nevyhýbá se ani násilí. Co taky chtít od středověku?“ 

Zikmundova vojska drancují české království. Jenže k dosažení svých cílů a zničení všech stoupenců Václava IV. potřebuje samozvaný král jednu zásadní věc. Peníze. Je potřeba dobýt Skalici, kde se nacházejí stříbrné doly. Poteče krev. Spousta krve.

Komiksová předehra ke slavné videohře Kingdom Come: Deliverance představuje nejen historické pozadí tohoto fenoménu, ale také minulost zásadních postav. Dokresluje celý příběh, včetně věcí, které vám hra neprozradila.

Součástí knihy je i nádherná galerie obrazů!

You may also like...