Alice Bendová míří do Slunečné, jakou roli dostane?

Herečka Alice Bendová coby lékařka Radka Charvátová se objeví ve Slunečné právě ve chvíli, kdy je jejích doktorských služeb třeba. Ošetřovat bude Janka, který to pěkně schytá od Štěpána za to, že mu přebral Týnu.

Za to, že si Týna (Eva Burešová) konečně vybrala, poteče krev. Janek (Marek Lambora) tak pozná, co je Štěpán (Jan Plouhar) zač. Zbaběle a ze zadu na něj zaútočí, poraní ho v obličeji a zlomu mu nos. Jako jednu z prvních scén tak Alice Bendová trávila hned s hlavními hrdiny seriálu. „Jsem plastický chirurg, na sále mě nejspíš neuvidíte. Nevím, třeba bych mohla řešit nějaké místní nepovedené plastické operace prsou,“ usmívá se. „Zatím hraju převážně v hospodě a hned v prvních záběrech se starám o zraněného Marka Lamboru. Musím říct, že krev mi vůbec nevadí. Na otevřenou zlomeninu bych asi koukala stěží, ale nevadí mi to,“ prozrazuje svůj charakter herečka a tajemně dodává, že není všechno, jak se na první pohled zdá. „Na první dobrou se vám bude zdát, že je Radka milá a hodná, bohužel. Budu ráda, když bude trošku bezcharakterní, tak jsem později poprosila scénáristy, aby se ten její charakter malinko pokazil,“ přiznává s úsměvem Alice Bendová. Zkrátka ty potvory ji baví víc a scénáristé herečce vyšli vstříc. „Když jsem teď četla scénář, tak už malinko vystrkuje drábky a je vidět, že chudák manžel, kterého mi hraje Ondřej Kavan, bude dost podpantoflák a ona je ta semetrika, která ho drží hodně zkrátka. Jsem ráda, že jsme to tam takhle vyprofilovali.

Hned v prvních okamžicích, kdy se Alice objevila na place, cítila se tam jako doma. „Těšila jsem se na všechny. Na Evu Decastelu, Lucku Benešovou, Evu Burešovou, Evu Holubovou. S tou jsme kdysi byly v pořadu Hádej, kdo jsem. Bylo to super, tak se těším, až se spolu potkáme před kamerou ve Slunečné.“

Ač herečka začíná víc točit paradoxně v okamžiku pandemie a zvýšených hygienických opatření, nebojí se. „Ten život musí jít dál, musíme se začlenit. Nemám obavy, beru to tak jak to je. Člověk se z toho nemůže úplně podělat. Musím ale přiznat, že mě ty dva měsíce volna bavily. Nic jsem nemusela dělat na čas, nikdo mě nehonil kvůli termínům… Bylo to super.“ Je ráda, že se vrací na plac, ale raději je ještě víc za to, že těch natáčecích dnů nemá tolik. „Jeden až dva dny v týdnu, je pro mě značka ideál.

Co Radku čeká v nejbližších dnes, to Alice netuší. Ráda by byla ale za nějakou zápletku, která by ukázala, co je zač. Třeba i nějakého místního prince z hospody by ji mohli tvůrci přihrát a nezlobila by se za to. „No, teď nevím kterého. Janek? Ten by se asi zděsil a utekl. Ale zase na druhou stranu, mohla bych fušovat do řemesla Evče Burešové, ne? To by nebylo špatné. Uvidíme, uvidíme…“

Foto: FTV Prima

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...