Alpine A 110 je k dostání v Pyramidě v Průhonicích

V polovině června odhalila Alpine v Praze svou novou řadu A110 počínaje původní A110 přes novou A110 GT (Grand Tourismo) až po novou A110 S (Sport). Každá z těchto tří verzí má svou vlastní identitu a své vymezené teritorium. Nabízejí tři rozdílné zážitky z řízení, všechny však ctí autentický jízdní požitek Alpine. Zůstávají věrny zásadám lehkosti a hbitosti všech Alpine, se čtyřválcovým motorem 1.8 turbo a sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou.

Příprava na elektrickou budoucnost

Tuzemské zastoupení skupiny Renault při této příležitosti oficiálně oznámilo, že nově bude v Česku prodávat i sportovní značku Alpine, nahrazující dosavadní divizi Renault Sport. Novodobý Alpine A 110 i celá značka tak přijíždí na český trh po přibližně pěti letech na světě a modelovou řadu A110 přiváží již v modernizovaném provedení. Už od konce června se tak u nás prodává skvělé sportovní kupé A110 ve všech specifikacích, silně konkurujících úspěšnému Porsche Cayman, a připravovat si další část evropského trhu pro svou plánovanou čistě elektrickou budoucnost. Prvním novým modelem bude čistě elektrický sportovní kompaktní vůz v segmentu B na alianční platformě CMF-B EV, dalším elektrický crossover GT v segmentu C na platformě CMF-EV a třetím elektrický nástupce modelu A110, vyvinutý ve spolupráci s Lotusem.

Vstupní brána do světa Alpine

Alpine A110 je vstupní branou do světa Alpine. Kombinace podvozku „Alpine“ a motoru o výkonu 252 koní poskytuje potěšení z řízení připomínající klasickou Berlinette. Lehká, přesná a živá A110 vykazuje za všech okolností hbitost a dynamičnost.

Alpine A110 GT Grand Tourismo platí v této řadě za sportovní kupé. Motor o výkonu 300 koní a podvozek „Alpine“ představují ideální spojení výkonu a pohodlí. A110 GT jako jedinečně víceúčelové a elegantní je sportovním vozem pro každodenní provoz i na daleké cesty. Na vrcholu řady pak stojí Alpine A110 S kladoucí důraz na výkon. Podvozek „Sport“ plně využívá potencionál motoru o výkonu 300 koní. Sportovního ducha dokládají i volitelné semi- slick pneumatiky a specifické aerodynamické doplňky, které dokáží uspokojit či získat si řidiče vyhledávající ostré řízení zejména na závodním okruhu.

Text a foto: Bohumil Brejžek

You may also like...