Aňa Geislerová, Pavel Liška a David Kraus budou prodávat benefiční cihly

Všech předchozích 22 ročníků benefiční kampaně AKCE CIHLA se těšilo pravidelné podpoře ze strany známých osobností. Nebude tomu jinak ani letos. Herci, zpěváci i další celebrity se na hodinu promění v prodejce cihel. U stánku v ulici Na Příkopě v centru Prahy se tak můžete setkat s Aňou Geislerovou, Pavlem Liškou a Davidem Krausem.

Osobnosti ve stánku AKCE CIHLA

AKCE CIHLA je celostátní benefiční sbírková a osvětová kampaň na podporu moderních sociálních služeb pro lidi s mentálním postižením pořádaná a koordinovaná neziskovou organizací Portus Praha. Ta kromě pořádání sbírky poskytuje sociální služby lidem s postižením a provozuje sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM. Díky benefiční sbírce se mohou každý rok realizovat, rozšiřovat a udržovat projekty chráněných bydlení, terapeutických dílen, sociálních podniků nebo terénních bytů.  

První osobností, která přijde do stánku Na Příkopě, je herec a zpěvák David Kraus, a to ve čtvrtek 8. 9. ve 14 hodin. V letošním roce podpoří sbírku také herečka Aňa Geislerová – benefiční cihly bude prodávat  v pondělí 12. 9. od 13 do 14 hodin. Pozvání přijal také herec Pavel Liška – den a čas ještě upřesní. Pro aktuální informace sledujte webové stránky  nebo facebook.com/AkceCihla.cz.

Online e-cihla

V roce 2020 a 2021 se kvůli pandemii covidu-19 nemohla konat sbírka v ulicích v obvyklém rozsahu a přesunula se do online prostoru. Nemožnost prodávat cihly v ulicích v těchto dvou letech podnítila vznik virtuálních e-cihel, které si lidé mohou koupit kdykoliv a za libovolnou částku. Podpořit sbírku je tedy možné jak fyzickou koupí cihly, tak celoročně zakoupením té virtuální na akcecihla.cz/e-cihla. AKCE CIHLA opět funguje po delší odmlce na celostátní úrovni a propojuje osm organizací z České republiky – vedle Portusu Praha se zapojila také Arkádie, o.p.s., Benediktus, z.s., Centrum LADA, Diakonie ČCE – středisko Střední Čechy, Charita Prostějov, Ledovec, z.s. a RYTMUS Střední Čechy, o.p.s. Každý dárce si tak může vybrat konkrétní projekt, který pomáhá lidem s mentálním znevýhodněním, a podpořit ho i z pohodlí domova dobročinným darem ve formě e-cihly akcecihla.cz/e-cihla-projekty.

 

You may also like...