Aplikace VOS.health se postará o vaši duševní pohodu a spokojenost

Jak se vám pracuje se současnými kolegy? Naplňuje vás vaše práce? Pokud máte v tomto směru rezervy, možná by je mohla vyřešit firemní aplikace VOS.health. Ta totiž za pomoci nejnovějších technologií a umělé inteligence pomáhá s mentální pohodou, a vylepšuje tak vaši celkovou spokojenost. A potažmo i produktivitu a pocit smysluplnosti vašeho zaměstnání. Na tyto aspekty a na mnoho dalších se zaměřuje právě aplikace VOS.health, kterou už používají desítky tisíc lidí na celém světě. 

“Péče o psychické zdraví je v aktuální situaci, způsobené pandemií koronaviru, ještě důležitější než kdy dřív. Lidé často pracují na home office a firmy do nedávna neměly potřebné nástroje pro to, aby mohly efektivně pečovat o duševní zdraví svých lidí. Psychika je v tuto chvíli mnohem důležitější než nějaké firemní benefity či finanční odměna – a právě na duševní zdraví a preventivní péči o něj cílíme,,” říká Jiří Diblík, CEO VOS.health.

Spokojený zaměstnanec, spokojená firma

Duševní pohoda jednotlivce má navíc prokazatelně přímý vliv i na spokojenost celého týmu. S tím VOS.health také pracuje, samozřejmě za pomoci předních psychologů a odborníků na duševní zdraví. “Jsem ráda, že aplikace VOS.health šíří povědomí o důležitosti duševního zdraví na pracovišti. Společně s dalšími psychology navrhujeme prvky aplikace tak, aby byly v souladu s nejnovějším výzkumem. Já mimo jiné pracuji na zabudování prvku behaviorální aktivace, což je prokázaná metoda na léčbu deprese. K aplikaci připravujeme i samostatnou vědeckou studii, díky které budeme její funkce nadále ověřovat a zdokonalovat. Doufám, že i díky VOSu se usnadní konverzace na pracovišti o tom, jak si udržet psychickou pohodu, a sníží se stigma, které v této oblasti bohužel stále existuje,” dodává Tereza Růžičková, vědkyně a psycholožka z Univerzity v Oxfordu, která spolupracuje na vývoji VOS.health.

Co VOS.health umí a s čím vám dokáže pomoci?

Aplikace je v první řadě digitální deník. Na základě jednoduchých otázek dokáže určit náladu uživatele a následně mu dá personalizované rady – co dělat, aby se cítil lépe. Podstatnou funkcionalitou appky je i propojení s HealthKit, Google Fit, počasím, časem stráveným u obrazovky a dalšími reprezentativními datovými zdroji. Právě tato data mohou hrát velkou roli pro rozpoznání příčin změn nálad, což umělá inteligence aplikace vyhodnotí a dokáže na to reagovat. VOS také nabídne širokou škálu intervenčních metod jako jsou dechová cvičení, afirmace, behaviorální aktivace, ASMR, přímé propojení s terapeutem či s krizovou linkou. Nadstavbou je pak vzdělávání v oblasti duševního zdraví.

You may also like...