Aramark sází na Pasta Fidli. Čerstvé těstoviny z chráněné dílny

Zaměstnanci Škoda Auto si mohou pochutnat na čerstvých těstovinách připravených v chráněné dílně Pasta Fidli. V rámci unikátního pilotního programu je Aramark, provozovatel stravovacích zařízení, nabízí v sedmi „škodováckých“ restauracích a v budoucnu hodlá nabídku rozšířit i do dalších restaurací.

Pokrmy z čerstvých domácích těstovin jsou připravovány přímo před hosty. Na vývoji receptur se podílel špičkový šéfkuchař Aramarku Lukáš Sedláček. Jsou mezi nimi třeba rigatoni s hráškem, pancettou a žampiony, casarecce s bazalkovým pestem a kuřecím masem či rigatoni all amatriciana. „Věříme, že naši hosté tento jedinečný koncept ocení. Přináší prvotřídní kvalitu surovin, skvělou chuť jídla a ještě slouží dobré věci,“ říká projektový koordinátor Aramarku Zdeněk Sýs.

Za novinkou v nabídce Aramarku nestojí jen kvalita produktů Pasta Fidli, ale také pomoc chráněné dílně, která kvůli covidu přišla o 90 procent stálých zákazníků. Aramark navíc poskytl Pasta Fidli know-how v oblasti nejvyšších hygienických standardů při výrobě, skladování a distribuci. „Máme tak jistotu, že naši hosté dostanou na stůl těstoviny ves tabilní vysoké kvalitě a absolutně bezpečné,“ ujišťuje hlavní hygienička Aramarku Ivana Rytinová.

Pasta Fidli od roku 2014 ručně vyrábí širokou škálu čerstvých těstovin podle vlastních receptur z kvalitních italských surovin, bez škodlivých éček a barviv. Malá dílna v Mníšku pod Brdy je od počátku uzpůsobena pro zaměstnávání osob se zdravotním handicapem. „S každým naším zaměstnancem se pojí nějaký příběh. Někdy smutný, někdy s dobrým koncem. Už se nám podařilo vrátit do plnohodnotného života několik našich pracovníků, kteří se dál uchytili na pracovním trhu,“ dodává jednatelka Pasta Fidli Helena Cyrnerová. 

Společnost Aramark, s.r.o. byla založena v roce 1992 a se svými více než 120 restauracemi, kde denně připraví na 120 000 jídel, patří mezi největší poskytovatele stravovacích služeb v České republice. Zaměřuje se především na firemní stravování (např. ŠKODA AUTO, Allianz, Toyota, Siemens, Continental, Uniqa atd.), ale stravovací služby zajišťuje i pro významné nemocnice nebo Armádu ČR.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...