Aspoň na víkend pilotem RAF

Národní muzeum v Praze připravuje již několik let cyklus doprovodných programů k výstavám NM, který si klade za cíl přiblížit hravou formou  téma výstav rodinám s dětmi s názvem Aspoň na víkend. V sobotu 26.10. se tentokrát  jednalo o doprovodný program k výstavě Rytíři nebes, věnované  československým příslušníkům i příslušnicím, kteří za druhé světové války působili v Královském letectvu Velké Británie (Čechoslováků zde bylo přibližně dva a půl tisíce a z toho každý pátý padl.)

Další zajímavosti o této akci nám prozradila Barbora Hoduláková z oddělení vzdělávání a kulturních aktivit NM.

Co všechno jste pro děti v tomto doprovodném programu připravili, jaký byl o něj zájem a co zajímavého chystáte na příští měsíc? „V rámci akce Aspoň na víkend vstup do RAF jsme pro děti připravili tematická stanoviště, díky kterým se mohly dozvědět více o československých příslušnících RAF. Nejprve byly děti na základě jednoduchého testu zařazeny do jedné z československých perutí. Pomocí interaktivního kvízu pak ve výstavě dohledávaly zajímavé informace o konkrétních osobnostech, které působily ve stejné peruti. V modelářské dílně si pak mohly slepit papírový nebo dřevěný model letounu Spitfire. Přichystána byla také soutěž o letecké eso a komentované prohlídky výstavou. Nejbližší akce tohoto cyklu se bude konat 30. 11. 2019 v Nové budově Národního muzea a připomene dětem i dospělým události listopadu 1989.“ řekla Barbora Hoduláková.

Upřesnění: Jde o cyklus doprovodných akcí k výstavám NM, který si klade za cíl hravou formou přiblížit téma výstav rodinám s dětmi.

Mgr. Bohuslav Hatina, redaktor
Foto: archív NM

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...