Astrologova neděle 10.12.2023 – Jak si vybrat

Venuše a Jupiter mají dnes přesnou opozici. Můžeme ji vnímat kvůli Jupiteru jako aspekt určitého nepohodlí, které škodí jen trochu a které výrazně motivuje ke změnám postojů a toho, jak vnímáme svět kolem nás.

Role Venuše je v tomto dění rolí nespokojené princezny na hrášku. Meleme se a nemůžeme najít tu správnou pozici, tu polohu, která by nás uspokojila. Také můžeme nepřiměřeně nakupovat a podobným spontánním stylem, například i jídlem, uvolněním od pravidel nebo překračováním norem si zajišťovat spokojenost. Zjišťujeme tak to, co vadí a co ne.

Tím jak zpomaluje Merkur se tak opět zpřesňuje sextil Merkur – Venuše. Tento aspekt nám dává ostrost a konkrétnost v komunikaci i přiléhavost v přirovnáních. Některé záležitosti života ale vnímáme doslova bez schopnosti nadhledu. Sextil určitě usnadní komunikaci, ale i přátelské vazby.

A ještě je tu Luna ve Štíru v opozici s Uranem v Býku. Můžeme tak snadno být překvapeni jak je něco jinak proti plánu. Je také možné plány měnit, střídat nálady nebo seznámit konečně okolí i svět se svými myšlenkami, jež určitě stojí za to.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...