Astrologův čtvrtek 23.11.2023 – Je potřeba kvalitně začít

Včerejší den spolu se Sluncem ve Střelci přinesl nová témata. Otevřeli jsme se novým možnostem a dost radikálně se změnily pohledy na svět. Střelec je ohnivé znamení a tak i jinak vnímáme vlastní možnosti v tom, co můžeme v životě dělat a provádět.

Toužíme se vzepřít dosavadní šedi a bytostně potřebujeme nové podněty, noviny a když to nejde, tak aspoň ožijeme při nových nápadech a řešit stávající unavující dokola se točící situace.

Jupiter v Býku, který Slunci aktuálně vládne, je retrográdí a tak naše nadšení brzdí možnosti a nemožnosti. Chtěli bychom více, ale zjišťujeme, že ne vše je za daného stavu věcí uskutečnitelné. Proto nás potřeby a touhy pohánějí v tom, abychom překonali vlastní pravidla a běžné zvyky. Uvidíme, jak zareagujeme v momentech, kdy se setkáme s přáními ostatních kolem nás.

Tak jak Slunce vešlo do Střelce, automaticky vytvořilo kvadraturu se Saturnem v Rybách. A to nebyly a nejsou příjemné situace, našich událostí se chopila planeta, která vyžaduje určitý řád, systém a hodnoty. Také sebehodnotu. Jsme-li na štíru s něčím z toho, můžeme čekat těžkosti.

Saturn v kvadratuře se Sluncem nám ukazují, že život má jistá pravidla, která v podstatě nejdou překročit a že jsme hlupáci, pokud v to doufáme nebo pokud očekáváme, že je některým způsobem obejdeme. Dnešek je tak dnem zmařených zkratek a objížděk. Přijde se na to, co není správné a není v souladu s psanými a nepsanými pravidly. na nepravosti je zkrátka vidět.

Luna v Beranu akceleruje události až se chytáme za hlavu. V konjunkci s Chironem jsme citlivější na přístup k nám i na tlaky vůči nám vyvíjené. Možná právě v těchto chvílích vnímáme, že svět se vůči nám chová přibližně stejně tak jako my vůči němu.

Dnešní den je o sebedůvěře a o víře v ostatní. Tato témata budou podrobována zkouškám a uvidíme, jak z nich kdo vyjde.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...