Astrologova neděle 11.7.2021 – Rak si podává ruku se Lvem

Nov jako začátek i konec. Nov jako inspirace pro další cestu. Nov jako čas, který se zastavil na malou chvíli, aby od nás přebral pokyny. Nov jako moment, ve kterém se dočkáme možnosti něco v pravou chvíli udělat.

Témata račího novoluní na 19. stupni znamení jsou city a jejich projevení. Nitro a vnější svět. Prožitky a jejich význam. Sny a vize a jejich realizace. Nov bývá přirovnáván k početí. A víme, že to, co vložíme, bude zrát a nakonec to sklidíme podle vlastních zásluh. Zásluha největší je správně, jasně a konkrétně začít.

Začněme tedy jednat jasně a přímo podle vlastních modelů, vzorů a představ. Buďme laskaví, to se bude líbit Raku a v projevech zodpovědní. Nastolujme stabilitu, neotravujme svět zbytečnostmi. Ano, jistě, všechno se hodí, ale něco více a něco méně. Sejme tedy do okolí to, co bychom sami chtěli sklízet.

Letošní račí novoluní je podpořeno Neptunem v Rybách. Bude trochu víc snové a poněkud více astrální a zaměřené na intenzitu prožitků. Dneska jsem přemýšlel nad tím, jak je důležité se citových a emočních prožitků účastnit, sdílet je a přitom se nenechat jimi ovládnout. Dejme tedy najevo to, co v nás dříme nejen dneska, ale v budoucnu vždycky, když to tak budeme cítit. Jakkoli se svět řídí rozumem, pohromadě ho drží emoce a city. Umět to propojit dohromady, je velké mistrovství.

Vedlejším, nikoli snad nedůležitým tématem je dobíhající konjunkce Venuše a Marsu ve Lvu. Tento aspekt usnadňuje, spojuje a uvolňuje velké množství energie. Týká se jak mužsko-ženských vztahů, tak i všeho tvoření, všech možných řešení a uskutečňování. Pomůže nám překlenout problémy, hranice a propasti. Jen se dát do pohybu a cítit ty kolem nás.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...