Astrologova neděle 12.9.2021 – Taktika a tlaky na nás

Merkur v kvinkunxu s Uranem ukazují na nerozhodné kroky, na měnění postojů. Něco, ba co víc, leccos chceme, ale nejsme si jisti podmínkami a také tím, co budeme muset věnovat nebo obětovat. Možná také zúžíme pohled a zaměříme se jen na nějaký rys, aspekt, dílčí možnost z nabízeného. Nevezmeme zkrátka vše. Můžeme i taktizovat a přemýšlet, někdy i dost mnoho. Někdy i zbytečně s ohledem na situaci. Přitom když se oprostíme od toho, co se děje, je víceméně jasné, o co jde.

Slunce nabíhá do opozice s Neptunem, bude přesná až zítra a tak je potřeba udělat poslední praktické kroky, protože nás čeká nepraktické pondělí. Můžeme být postupem času více a více nespokojení, dezorientovaní, neschopní adekvátní reakce. Opozice Slunce s Neptunem navazuje na nepěkné záležitosti (naše nerozhodnost, nestabilita, lavírování mezi dvěma možnostmi, to vše způsobené opozicí Marsu s Neptunem) před dvěma taž třemi týdny. Jen Mars byl vystřídán Sluncem. Je tedy úkolem vyřešit, vyjasnit a potvrdit to, co doposud vnímáme jako novinku nebo provizorium. Je i možnost vše proběhlé zavrhnout a vrátit se do výchozí situace z před třech týdnů. Aktuální aspekty dneška a zítřejška jsou tedy zkouškou a prověrkou naší vůle i schopnosti rozpoznat v přáních a touhách to, co má do budoucna smysl.

Ať tak nebo tak, dostává se nám na konci léta možnost v tom, abychom si ujasnili, co dál v životě bude a co nikoli. Řešíme zároveň i velmi praktické věci, může jich být dost a mohou nám lehce přetékat přes hlavu. Úkolem je zachovat ji klidnou, uvědomit si, že v širším slova smyslu nejsme nikomu ničím povinni a zavázáni a dělat skutečně to, co dělat chceme. Nebo potřebujeme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...