Astrologova neděle 14.11.2021 – Kvadratury ve štíří sezóně

Hlavní aspekty pro dnešek budou rozbíhající se opozice Merkur – Uran a kvadratury Venuše – Chiron, Slunce – Jupiter. Poselství kvadratur je jasné, říkají Tudy to nepůjde, přehodnoť. Působí na nás nepříjemně, jinak bychom je pochopitelně neposlechli. Takže všechno špatně? Úplně ne. Řadě z nás zůstává skryt fakt, že nepříznivé aspekty jsou nepříznivé pro planety v nich zapojené. Planety nespolupracují, jdou proti sobě, „nevidí se“. Nám lidem a majitelům horoskopů dávají šance oddělovat, nalyzovat, řešit s odstupem a ukončovat.

V tuto chvíli se zdá, že kvadratury jsou z aktuálních aspektů mezi planetami nejdůležitější. Říkají jasně, že není čas začínat nové věci, ledaže tyto by vznikly destrukcí nebo ddělením se, případně ukončením. S tím se dá už pracovat, ne? I to rozdělení (se) může být v řadě případů přínosné. Ostatně astrologie nás mimo jiné učí i to, jak z nevýhod udělat výhody.
Merkur s Uranem se už vyřádili v sobotu. Na technice, na komunikaci, v myšlenkách lidí a třeba i v extravagantnosti. Třeba jste překročili na základě myšlenky, popudu nebo rozhodnutí některou z hranic či nějaké dosavadní tabu. V podobném, ale slábnoucím duchu se ponese i dnešek.
Slunce s Jupiterem přinášejí nejen blbou náladu, ale také i konflikty s autoritami, pravidly, ale i spravedlností jako takovou. Některé procesy vygradují natolik, že bude potřeba hledat nová a inovovaná řešení. Ten, kdo se cítí být autoritou, bude muset vyvinout větší úsilí než obvykle, aby si podržel její nimbus. Může ale i dosáhnout takto nečekaných úspěchů. Každopádně a obecně se nebudou dnes řešit detaily. Nebo nepůjdou (to kvůli opozici Merkuru s Uranem).

Venuše s Chironem ukazují na jistou nepoučitelnost z historie dávné i nedávné a potřebu prosadit vlastní pravidla a hodnoty už třeba kvůli dobrému pocitu nebo strachu z něčeho.

Slušelo by e zakončit něčím aspoň trochu pozitivním. Zkusme Lunu v Beranu. Ta se do tohoto ohnivého znamení pošoupne před pátou odpoledne. Dopolední rybí Luna ještě intenzivně povede ukončovací a uzavírající práce. Po odpolední kávě se už začneme vrtět a ošívat a hledat nové plány a možnosti. Někdo ožije a připomenou se záležitosti, do kt. je třeba se pustit. A tak ten příliv energie využijme.

Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...