Astrologova neděle 15.1.2023 – Nové aspekty

Venuše byla včera v trigonu s Uranem. Mohl to tak být zajímavý den, ve kterém jsme leccos poznali, vytvořili, mohly se objevit nápady. Také jsme mohli být nepokojní a nebo nesoustředění, přece jen trigon s transsaturnskou planetou je vzrušující, ale nikoli stabilizující a produktivní. Důležitých témat jsme se tak dotkli, ale vlastní řešení v realitě bych očekával až v polovině týdne během konjunkce Venuše se Saturnem. Včera ještě leccos mohlo být nejasné a nevážné, ale po středě už můžeme říct, že je vymyšleno a pustíme se do praxe.

Slunce byl v předchozích dnech v sextilu s Neptunem. Celkově se mohlo jednat o příjemné dny i když s mnoha otazníky. Možná jsme si i oddechli, nebylo potřeba urgentně řešit. Nyní se Slunce blíží ke středeční přesné konjunkci s Plutem. Od pondělka tak může přituhovat. Uvidíme a zažijme, že v některých momentech nebude kam ustupovat a bude potřeba jít jasně a otevřeně do pro nás důležitých úkolů. Nevyhnutelnost si nás najde.

Odpoledne se dostane Lilith do kvadratury s Lunou, poprvé od přestupu Lilith do Lva. Poprvé po dlouhé době tak budeme v větší míře konfrontováni s obavami, že něco nezvládneme, nedáme, že selžeme ve své roli, často v takové, po níž jsme toužili a přáli si ji. Obava a strach z úspěchu, z naplnění. Jak na ni? Postupujme pomalu a snažme se o větší spolupráci se zainteresovanými. Připomeňme si vlastní úspěchy.
Zdá se tak, že dnešní den si trochu odpočineme od povinností a o to více se budeme zabývat sebou. Uvidíme se z nové nebo dlouho neprožívané stránky.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...