Astrologovo pondělí 16.1.2023 – Tři

K dnešnímu dni bych měl tři poznámky, tři motivace k událostem. Zaprvé, Mars v Blížencích se rozbíhá po dlouhém období retrogradity. Rozbíhají se pomalu i naše činnosti. Zdaleka nejedeme na plný plyn. Zato vidíme kolem sebe množství věcí, které je třeba řešit, hodně podnětů, jež chceme vzít v potaz a dost a dost činností, do nichž se chceme pustit. To chceme si zapamatujme, totiž projevujeme vůli a rozbíháme situace. A děje se tak naprosto spontánně. Zatím toto neumíme korigovat a ani se v tom nedovedeme vyznat. Ale brzy se to změní s konjunkcí Slunce a Pluta v Kozorohu.

Zadruhé se Slunce blíží do středeční konjunkce s Plutem na 29. stupni Kozoroha. Nečekejme pod tím nic děsivého. Převratné bude jen to, že silně a intenzivně se začneme zabývat skutečně tím důležitým a pro nás v posledních dnech i převratným. A leccos, k čemu máme volnější vztah, ponecháme za sebou mimo dohled mimo pole pozornosti. Je tedy potřeba pracovat s motivacemi.

A do třetice, Luna v kvadrátu s Venuší a jižním uzlem, současně v kvadrátu i s Uranem a severním uzlem. Výrazný moment pro naše motivace, hodnoty, pojímání kvality. Možná jsme si doposud mysleli, že máme svět uspořádaný a tato konstelace nám ho nabourá a převrátí. Nečekané, ale předpokládané se stane skutkem. Mohou se plnit sny, ale je třeba pro to se vyjádřit. Můžeme si zjednodušit život, ale musíme si srovnat v hlavě, co chceme a co ne.

Je tu den, na jehož konci můžeme zůstat spokojení a jistí, což nepřijde samo od sebe. Tento pocit získáme jako výsledek kvalitní a silné práce, práce týkající se uvolnění, přitažení, posunutí a deklarování vlastních hodnot, preferencí a stylů. Tak vzhůru do toho!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...