Astrologova neděle 2.10.2022 – Merkur se otáčí

Dějí se na nebi zajímavé konstelace, které ukazují i na hlubší pohyby u nás dole v nitru. Jak nahoře, tak i dole, že. Včerejší opozice Venuše – Jupiter se rozběhla, ale ještě na konci dopoledne na obě planety vytvoří kvadraturu Luna v Kozorohu. Důsledky, dopady, doznívání a zdá se také, že i rozhodnutí na základě sobotních a někde i pátečních událostí budou probíhat dnes odpoledne. Jsou tam možné ještě i korekce a větší zodpovědnost vůči sobě i lidem okolo. Přece jen s kozoroží Lunou si nebudeme chtít nic pokazit a natožpak rozlít mléko.

Možná jste při čtení přeskočili rovnou sem na třetí odstavec. Merkur se po několika týdnech retrogradity dnes dopoledne otáčí a půjde zase pěkně dopředu. Děje se tak na 25. stupni Panny v opozici na Neptun. Otáčející se planeta má vždy velkou sílu, jež působí především do nitra. Tady bych tedy Merkuru přisoudil výrazný efekt v pochopení souvislostí, v porozumění tam, kde se jedná o záležitosti nejasné, skryté a potlačované.
Co se týče Merkuru, dnes se pravděpodobně ještě nic moc nehne a neuvolní. Tipoval bych ale, že večer mohou začít tát ledy. Víte, s retro Merkurem se zastavilo hodně pohybů, uvázly procesy, začali jsme se rýt v sobě a zkoumat důvody, příčiny, přemýšlet o hodnověrnosti a to vše nás zdrželo. Mnoho toho zamrzlo a podle nám nyní neznámého klíče se začnou věci znova dít. Tak se nachystejme. Budeme mluvit, cestovat, setkávat se, navazovat v řeči tam, kde jsme skončili. Také přijdeme jistojistě na jiné myšlenky.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...