Astrologova neděle 20.11.2022 – Důvěra

Celkem příznivý den. Mars už minul svůj nepříjemný kvadrát s Neptunem. Pravda, realita a povědomí o světě a možnostech v něm se už vylouply v jasných obrysech. Přestáváme být idealisté a vidíme v některých oblastech opět seriozně.

Začíná dlouhá perioda, ve které bude Venuše v těsné konjunkci s Merkurem, půjdou společně Střelcem až do příštího pátku. Je to dost dlouhá doba na to, aby se během uskutečnily domluvy, dohody a proběhla potřebná setkání, která dlužíme sobě, jiným lidem a koneckonců i osudu.
Merkur v konjunkci s Venuší ve Střelci nám tak dávají necelý týden k tomu, abychom si utřídili myšlenky, srovnali vize, porozuměli, pochopili a v dostatečné míře o tom informovali svět kolem nás. A zrovna tak přijali i informace z vnějšího světa.

Aspekt, kterého si ale všimneme nejvíc, je příznivý trigon Slunce s Jupiterem. Bude přesný až v pondělí a bude uzávěrkou Štíří sezóny. Přichází proto, aby nám ukázal, že život není jen nepříjemný. Nabídne nám nové nebo aspoň nevyzkoušené pohledy na to, co se stalo v minulých dvou týdnech. Přinese šanci poupravit si mínění. Přijde i s odvahou. Neměli bychom se bát se udělat něco pro nás důležitého.
Současně trigon přichází i s důvěrou, v nadcházejících dnech se budeme muset na něco nebo někoho spolehnout, sami si v některých oblastech života nevystačíme. Když budeme postupovat otevřeně a odvážně přiměřeně situaci, věci mohou dobře dopadnout. Je to příjemná změna proti nedávným štířím konstelacím, ve kterých hrál důležitou roli Saturn.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...