Astrologova neděle 21.2.2021 – Merkur se otáčí: Nové informace

Merkur se otáčí dnes odpoledne z retrográdního směru opět dopředu na 12. stupni Vodnáře. Šel zpět několik týdnů a tak naše plány a myšlenky čekaly. Sami v sobě jsme si probírali a revidovali plány a úmysly. Nebyli jsme rozhodnuti a tak je možné, že jsme se točili v kruhu.

Nyní už můžeme cítit závan svěžího větru. Postupně se procesy zase rozběhnou. Stane se prostřednictvím nových zpráv a informací, setkání a vzniklých plánů. Záležitosti, kt. se zdržely, zasekly a nebo zastavily, jdou opět dopředu. Svět bude zase o něco spontánnější a také různorodější a zmatenější.

Jestli jsme si nebyli jisti, nyní jistotu postupně získáme. V případě, že jsme stáli na místě, půjdeme za chvíli dál. Co jsme vydělali na týdnech s retrográdním Merkurem? Nejspíš jsme si dali dohromady představy s realitou a v dalších měsících už nebudeme váhat (u)dělat to, co je třeba. Merkurická otočka sama o sobě není tak přelomový bod při pohledu zvenčí, ale mnoho se děje a ještě pár hodin a dní bude dít uvnitř.

Co nového pod Sluncem? Kromě svěžího závanu merkurického větru se můžeme kochat Sluncem ve znamení Ryb, které nám aktuálně ukazuje spíš rub našeho chování, naznačuje, abychom zpomalili, radí se zamyslet nad tím, co je opravdu důležité a nedělat nepředložené závěry. Postupně začneme zpracovávat nové informace, které nám donese Merkur a hledat cesty k komplikací, jež se vytvořily. Čas se v tomto období stále pohybuje dost líně a rozhodně bychom ho neměli popohánět. Abychom ho nenaštvali.

Ještě velmi dobře funguje kvadrát Saturn – Uran. Stále řešíme, co se sebou, nemusíme vidět další kroky. V aktuálním bezčasí bude nějakou dobu trvat než z mlhy nezřetelnosti vyvstanou jasné obrysy. Pravděpodobně už více, co nechceme, k čemu se nechceme vracet. Soustřeďme se teď na budoucnost a zkusme si definovat, co bychom chtěli dělat koncem června, což je čas, kdy se Saturn podruhé letos sejde s Uranem. A věřme, že budeme někde dost jinde než teď jsme.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog

You may also like...