Astrologova neděle 3.3.2024 – Malá revoluce

Venuše v kvadrátu s Uranem dnes přesně, Merkur v opozici s Lilith také přesný aspekt. Co to znamená pro vývoj dnešních událostí?

Zvraty, nečekané věci. Samozřejmě je čekat můžeme, často se může jednat o to, co skrýváme, potlačujeme, nevnímáme, vypouštíme. Dnes se takové záležitosti vehementně derou do našeho života a připomínají nám, že jim něco dlužíme. Dlužíme jim pozornost, ale také řešení. Tak se může stát, že pod vlivem opozice Merkuru v Rybách s Lilith v Panně spontánně vyřkneme, samovolně uděláme to, co pomůže vyřešit zaseknuté nebo napjaté situace.

Můžeme situace rozčísnout spontánním projevem. Nemusíme to ale nutně být my, kdo se projeví nečekaně jednoznačně. Provést to může kdokoli a my budeme často odsunuti do role pozorovatele nebo toho, kdo hasí požár.

Můžeme čekat komplikace s technikou, na cestách, s blízkými, se sourozenci. Nemusíme si vždy porozumět a můžeme mít dojem, že jsme udělali vše správně. Nečekejme ale další komplikace, naopak zašmodrchané události se budou mít chuť zjednodušovat. Jakoby čekaly na konkrétní signál. Pokud tedy chceme dnes něco ukončit a uzavřít, jděme do toho. Máme-li chuť zůstat a posílit, vydržme to den bez poznámek a bez pozvánek hádek.

Ještě jsme se tu dneska nezmínili o kvadratuře Venuše – Uran. Je to aspekt nevšední krásy a osobních hodnot, ale také vznětlivosti a ohnivosti. Nic na tom neubírá fakt, že je Venuše ve Vodnáři a Uran v Býku. Můžeme tak dnes zažít věci krásné, ale i hrozné. Možná obé dohromady. Budeme asi také vyzváni situacemi i osudem k tomu, abychom obhájili některé své postoje a záměry. Můžeme se setkat jak s výsměchem, tak ignorováním. Třeba je to i den na malou revoluci, během které si uvědomíme vlastní hodnotu a dojde nám v plné jasnosti, jak s hodnotou nakládáme. A možná se bude chtít menší změna tam, kde skutečnost neodpovídá našim představám.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...