Astrologova neděle 4.12.2022 – Neptun se otáčí

Příjemný nebo nepříjemný den? Příjemné, usnadňující, podporující jsou trigony. Jeden najdeme mezi Sluncem a Chironem. Je v ohnivých znameních a tak ukazuje na naši citlivost v jednáních. Uvidíme, kde jsme příliš aktivní a spatříme i důsledky vlastní pasivity. Dostaneme šanci v nějaké podobě napravit důsledky neempatického a necitlivého jednání. Bude nám připomenuto všechno konání, ve kterém příliš spěcháme, ale také to, kde hodně otálíme. Trigon nám připomene netaktnosti a ukáže na to, jak jsme aktivní a kterak jsme leniví. Úkol je jasný, neusnout ani v jedné krajní poloze a udržovat si citlivost na různé situace. Vždyť všechno je v životě poprvé a naposledy.

A co kvadratury? Jsou nepříjemné? Asi ano, prvoplánově planety oddělují. Jedna z nich zrovna od sebe odtahuje Venuši ve Střelci s Neptunem v Rybách. Nejsme ta naladěni, ba co víc, jsme rozladěni, neřkuli rozdrážněni v momentech, kdy se nedějí události podle předpokladů. Je těžké se uvolnit a dát prostor porozumění, pochopení a fantazii. Dokonce si můžeme něco nalhávat, případně překrucovat realitu pro sebe i okolí. Je těžké jednat přímo, je obtížné najít uspokojení. Jako bychom byli na ty důležité věci sami. O slovo se hlásí uvolnění z povinností a odpočinek. Tady se nehodí se do něčeho nepříjemného nutit. Výsledky se těžko dostaví, pokud není motivace. Aspekt nás vede k tomu, abychom se v první řadě naučili jednat sami se sebou. Nedůtklivost často vychází z toho, že se nelíbíme sami sobě.

Neptunská otočka ve vlastním znamení, v Rybách na 23. stupni přichází právě včas na to, aby otupila nastupující blbou náladu. Intuitivně tušíme, že v nejbližším čtvrtroce před námi budou složité úkoly a nejednoduchá rozhodnutí a tak se netěšíme. Snadno takové emoce šíříme, ještě rychleji než koronu mezi sebou. Otočka Neptunu přichází s novými vizemi a plány, které se před námi otevírají, se závanem čerstvého vzduchu. Nakonec vidíme, že to důležité nejspíš zvládneme, protože aktuálně se nám něco podařilo, stačila opravdu maličkost, jež povzbudila, vyšel nebo velmi brzy vyjde plán a záměr a náš vlastní individuální pohled na realitu se významně vylepší.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...