Astrologova rovnodennost 20.3.2021 – před 11. hodinou vstupuje Slunce na první stupeň Berana a začíná jaro

Končí rybí sezóna, která letos přinesla nezvyklé ticho. Planety v Rybách se často ocitly v sextilech z Býka i Kozoroha a tak nás realita, představovaná planetami v zemských znameních zatlačovala pod vodu a do nitra. Jakkoli bylo obsazené zejména Saturnem a Jupiterem znamení Vodnáře, nepodařilo se protlačit v našich životech mnoho jasných změn a nedošlo k naplnění představ. Z Vodnáře do Ryb je to kousek a tak planety na sebe „neviděly“.

Přesunem do Berana se budou tvořit podporující sextily mezi Sluncem a posléze Venuší a Merkurem do Vodnáře. Tak se Slunce užitečně propojí přesným sextilem se Saturnem (1.4.) a Jupiterem (15.4.). Polovina měsíce bude tak jako tak zajímavá, uvidíme 15.4. i sextil Slunce – Mars (v Blížencích). Tak se zdá, že konečně se začneme pomalu vyhrabávat z nepříznivé zdravotní a především společenské situace.

Co přinese Slunce v Beranu? Každoročně nové začátky, doba je vhodná pro nové projekty. Také spontánní činy, nebudeme už chtít na nic čekat. Podporu ega, no kdy jindy bychom měli prosazovat vlastní plány. Témata nás budou osobně oslovovat a úkoly konkrétně jmenovat. Nebude možné couvnout a schovat se do stínu. Nepůjde zamlžit a zamlčet. Leda hodně velkým trikem, kt. oblafne zásadně jednoduché Berany.

Co můžeme čekat dnes? Nebude to svět vzhůru nohama, jak by se na první pohled dalo čekat. Čekejme spíš takové iniciační naťuknutí. Výzvy. Nápady, které se ujmou. Představy, za nimiž půjdeme. Očekávejme chuť žít a tak se podle toho chovat. Budou nás zajímat zážitky všeho druhu, čím spontánnější, tím lepší. To, co se v čase Ryb vyřešilo pozdviženým obočím, tady zařídí ostré slovo nebo razantní čin. Dojde nám trpělivost s tím, co se vleče. V nějaké podobě to budeme potřebovat kompenzovat. Kde to nepůjde, tam stoupne nervozita. Kde stoupne nervozita, objeví se chyby a ty budou vidět. Bude se aktivizovat i protilehlé znamení, Váhy, které se bude snažit stabilizovat a propojovat.

Luna v Blížencích přijde se svou troškou do mlýna. Slova se budou hrnout všemi směry, lidé se také všemi směry budou pohybovat. Brownův pohyb plynoucích částeček nahradí trhavé pohyby a nárazy autíček na pouťovém autodromu. Vždyť náraz je také kontakt a navíc i legrace. Třaskavost dne a situací ještě zvýrazní konjunkce Marsu s Lunou. Slova budou mít tedy sakra velkou sílu! Mars dobíhá do trigonu se Saturnem a tak i když to nebude na první pohled znát, opět se mohou tvořit důležité záležitosti a upevňovat stávající koalice, spolupráce i vztahy mezi lidmi. Slova nebudou mít jen sílu, ale i váhu a často i symbolický význam pro povzbuzení, stabilizaci i vyjádření podpory.

Sobotní den přichází se zamotanými situacemi, které bude třeba umět rozluštit. Zároveň máme za úkol rozpoznat, pojmenovat, vytyčit a bojovat za vlastní zájmy. Nikdo jiný to za nás neudělá.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...