Astrologova sobota 13.12.2021 – Kombinace nepříznivého i příznivého

Luna v Rybách vždy zve do ticha a k prohlídce vlastní duše. Nejinak je tomu i dnes. Setkává se v Rybách s Neptunem a tak to ticho bude o dost větší. Současně nás bude řada procesů vyzývat k ukončení, k uzavření a k pochopení toho, co se děje. Možná že to ticho povede totiž i k dostatečnému odstupu od toho, co se s námi děje.

Každopádně složitější bude jakákoliv soustředěná práce, běhání shánění a hledání. V některých chvílích nám takové snahy mohou připadnout až velmi nicotné a nicneříkající.
Trigon na Slunce reprezentuje i podporu naší aktivity (nebo neaktivity). Lépe dneska nedělat nic. A pokud ano, nezačínat důležité nebo komplikované věci. I jejich čas přijde. Na druhou stranu dneska je dobrá příležitost pokud budeme něčemu chtít přijít na kloub.
Slunce ve Štíru nabíhá do kvadratury s Jupiterem ve Vodnáři. Aspekt bude přesný až v pondělí večer, nicméně už teď může přicházet s plíživou malomyslností a chutí vzdát se. Pochopitelně, není nám dobře, když vidíme, jak naše sny podobně jako stromy v mýceném lese jeden po druhém padají k zemi. Byly to ale skutečné sny nebo plané iluze? Možná vše šlo řešit jinak. Zvolit jinou cestu a vybrat jinou strategii. Ještě je čas podniknout příslušné změny. Zejména tím, že budeme upřímní. Tak se třeba i stane, že pravdivost nás nakonec navede na lepší cestu, kt. pro nás ve finále bude znamenat úspěch.

Měli bychom si každý den vybrat nějaký příznivý aspekt buď v životě a nebo na nebi. Já volím trigon Merkur – Neptun. Je mi blízký. Je plný fantazie a tak se bude hodit takřka pro jakoukoliv tvůrčí činnost a skrývá v sobě naději na to, že myšlenky lze sdílet a šířit. A že máme aktuálně dar naslouchat i vyprávět. Což se hodí mimo jiné kromě domlouvání a namlouvání i v pracovní a osobní sféře.

Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...