Astrologova sobota 10.9.2022 – Úplněk ve znamení Ryb

Rád bych dosáhl zenové dokonalosti a predikci na následující den někdy formuloval v jedné větě. Dneska to ale nebude i když úplněk v Rybách k tomu vybízí. V podstatě nám říká Všechno víte, jen se podle toho zařiďte. Nedělejte kompromisy. Jděte tam, kam vás vede vaše duše, vaše touhy, vaše představy.
Jasně, vše si dovolit nemůžeme, aspoň ne hned a na místě, máme tu nějaké společenské normy i osobní mantinely … Ale přece jen, rybný úplněk nás vede k tomu, abychom se na okamžik zasnili, osvobodili se od hranic, které si ve jménu čehosi dáváme, a dělali to, co nejvíc potřebujeme.

Možná že tak si stín svých vizí promítneme i na události, které leží před námi a které sakra že nejsou příjemné. Doba není jednoduchá (přiznejme si to). A dnešek nás vede k tomu, abychom si to nedělali ještě složitější. Ani lidem kolem sebe ne.

Dnešní úplněk nás vede k zcitlivění, k pomoci, k podané ruce, k empatii od srdce k srdci. Proč? Možná proto, že všichni jsme lidé a tak jak se s někým známe, s někým žijeme, s někým spolupracujeme, sdílíme společný osud. A možná právě dnes si uvědomíme ono napůl mystické Cokoli uděláme bližnímu svému, děláme i sobě. A naopak.

Dobře, ale pojďme na praktickou úroveň. V našich běžných procesech se často dostaneme až na dřeň, často budeme jen krůček od pochopení podstaty věci (věřím, že leckde tu hranici přetneme). Možná lépe pochopíme, víc se přiblížíme.

Nečekejme od dnešku akce a činy. Očekávejme postoje, sounáležitost, citové vymezení, emoční propojení. Všichni milujeme, všichni cítíme, všichni toužíme a ne každý z nás to umí vtělit do konkrétních slov, ba často ani do jednoznačných myšlenek. O tu jednoznačnost se pokusme, nesmírně tím zjednodušíme život sobě i těm okolo.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...