Astrologova sobota 13.8.2022 – Venuše vstoupila do Lva

Zažíváme další ze silných momentů lvího období. Venuše vstupuje do Lva a posiluje tak zastoupení tohoto znamení. Začínáme se jinak dívat na realitu: potřebujeme v ní vidět sebe sama jako hybatele událostmi. Můžeme zřetelněji vidět své úlohy a role. Poznáváme opět po čase nástroje, které pomáhají s onou realitou pracovat. Víme, že je třeba se odlišovat od anonymního davu, poznali jsme, že je třeba vystupovat jasně za sebe sama, chápeme to, že máme být přímí, v jednání osobní a v důsledcích odpovědní za vše, co vytvoříme. Za každé slovo, čin, zhmotněnou myšlenku.

Venuši pomůže Slunce, je aktuálně jejím dispozitorem a je také ve Lvu. Propojení osobního pohledu na věci, osobních přání na jedné straně a podmínek, za kterých pracujeme, kvalit, jichž chceme dosahovat na straně druhé, je silné a mělo by se tak dařit v realizaci. Komplikací bude kvadratura Venuše s Uranem v Býku (přesná 27.8.) a opozice se Saturnem ve Vodnáři o den později. Zdá se tak, že při své realizaci, tvorbě a s nimi spojenými aktivitami musíme přihlížet ke společným, kolektivním a společenským danostem, jež nás ovlivňují a nebránit jim v tom, aby nás formovaly. Teprve pak budeme moci mít na události vliv. Tak jak je kvadratura Uran – Saturn zásadní konstelací letošního roku, tak právě období Venuše ve Lvu bude i časem, ve kterém bude mít tato konstelace největší dopady na naše hodnoty a pocit kvality života. Zároveň to může být období, v němž budeme moci sami k tomu leccos říci a udělat.

Důležitý bude i 25. srpen, kdy se Venuše dostane do kvadratury s osou lunárních uzlů (Býk – Štír) a naše hodnoty, emoce, láska atd. se octnou na křižovatce, na níž se nejspíš rozhodneme, čím se dál ve zmíněných oblastech budeme orientovat a jak je budeme nadále rozvíjet. Ze Lva Venuše odejde až 5. 9., tedy v poslední třetině léta.

Dnes také najdeme Mars v trigonu s Plutem, tato příznivá (pro tyto planety) konstelace bude podporovat všechny silné a zásadní aktivity. tak je možné, že ledaskdo nezaváhá a jiný se zase snadno dostane na hranici nebo do extrémních projevů. Nepříznivých i příznivých. Opět je tu jeden ze dnů, ve kterých budeme muset osvědčit, jak se dovedeme kontrolovat a řídit vlastní ambice.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...