Astrologova sobota 19.11.2022 – Stabilita

Slunce ve Štíru se setkává v příznivém trigonu s Jupiterem v Rybách. Jupiter je retrográdní. Je tu štíří finále. Tento široce otevřený aspekt nám dává příležitost se vyjádřit. Otevřít se, odkrýt záměry, projevit se. Pokud je nějaká naše činnost založená na potřebě být sebou, je tu ideální možnost je začít nebo nechat vyvrcholit. Dnešní aspekt nám na probíhajících událostech ukazuje, jak jsme v souladu se sebou samými. Tam, kde věci poběží správným tempem a nebudeme tak muset překonávat překážky, tam jsme na správné stopě. Naopak kolize na cestě ukazují především na naše pochybnosti, nestálost a aktuální komplikovanost naší povahy.

Protože Jupiter je retrográdní, máme výbornou šanci poznat sebe sama, pochopit, co v životě chceme a potřebujeme. Stejnou příležitost máme i u lidí kolem sebe. Rovněž tak je lépe vidět Osudu do karet, lidem kolem nás do úmyslů a lépe odhadneme, jak se budou vyvíjet situace, na kterých nám záleží nebo těch, v nichž jsme zainteresováni. Aktuální doba nepřeje improvizacím a změnám, naopak má tendence nás podporovat v našich zásadních tématech a hlubokých záměrech. Chceme-li něco, přejme si to nyní. A pracujme na tom.
Je tu i doba odpovědí na naše otázky, ať vyřčené nebo jen šeptané nebo tušené. Z mlh mohou začít vystupovat jasné obrysy.

Luna ve Vahách podpoří blíženecký Mars. Ten je retrográdní, ale na pád hodin nebo snad dnů pokdy bude Luna ve znamení Vah, je možnost se zastavit, udělat si plány, rozvrhnout si čas a nachystat se na nejbližší budoucnost. Je tu i čas na sebereflexi. Kvadratura Marse s Neptunem je stále o tom, že hledáme svoji sílu a nejde nám být přesní ve vyjadřování i práci. Přesto dnes a zítra můžeme korigovat to, co v předchozích dnech nevycházelo.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...