Astrologova sobota 19.8.2023 – Nové kroky

O víkendu budou dvě třetiny léta za námi. Konstelace se vyprofilovaly, o naši pozornost budou bojovat dvě: nepříznivá kvadratura Venuše – Jupiter a příznivý volný velký trigon ve složení Mars – Uran – Pluto v zemských znameních.

V sobotu se nebudeme nudit. Kvadrát Venuše s Jupiterem, dvou dobrodějů v horoskopu se po kratší době (proběhl 11.6.) opakuje. Pro zajímavost, po otočce Venuše dopředu ho uvidíme ještě jednou, 18.9. Celé období mezi půlkou června a polovinou září tak můžeme vnímat jako čas nespokojenosti. Nepříjemných pocitů, nesrovnalostí, viditelných rozporů mezi přáními a skutečností. A zároveň jako doby, ve které by měly uzrát nějaké projekty, které by nám měly pomoci nespokojenost odstranit. Není dobře se sytit nepříjemnostmi, tak trochu totiž snižujeme sebedůvěru a rezignujeme na kvalitu života.

Kvadratura Venuše s Jupiterem (Venuše retrográdní) není o budování vztahů, o tvorbě, o ziscích, o expanzi. Vede nás do soustředění, k analýze, k podstatě. Ale pozor … nemusejí následovat truchlivě chvilky. Můžeme se více a lépe soustředit na to, co nás sytí, na radosti a požitky. I když ten, kdo nedává pozor, se může ocitnout uprostřed nákupů, případně zůstane stát s vyluxovaným kontem.

Ale chybí tu dobrý příběh. Ten by mohl vzniknout právě na propojení Marsu v Panně, Pluta v Kozorohu a Uranu v Býku. Trigon není úplně přesný a tak asi nebude dávat přesvědčivé výsledky a spíš nás samotné bude nutit do činnosti. Hlavní roli hraje Mars tak jak běží od trigonu s Uranem do trigonu s Plutem. Chce se po nás pravděpodobně pocitvá, praktická a precizní práce. Nejen v práci, ale i v odpovědnosti k rodině a v čistotě vztahů. Jsme toho ještě schopni? Přiznání je sice polehčující okolnost, ale moc bychom se zpytovat neměli. Spíš hledejme možnosti pojmenovat témata, popsat, co je třeba dělat a pak se do věcí pustit. Ano, tato konstelace nám umožní i udělat první nové kroky.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...