Astrologova sobota 21.11.2020 – Slunce vstupuje do Střelce a Venuše do Štíra

Končí temná štíří epocha, kdy během předchozího měsíce osud ukázal, kam až se mohou dostat a vygradovat naše témata. Pracovali jsme urputně se strachy na jedné straně a snažili se dovést k srozumitelným a řekněme že finálním výsledkům naše postoje a procesy Na straně druhé. Šlo tu o vzájemné porozumění. Ne vždy si lidé ve dvojici vše dovedou sdělit, ne pokaždé rozumíme tomu, co se po nás chce. A vesmír to zařídí šikovně tak, že nás to podstatné konečně ve finále trkne. Někdy je potřeba zabrat. Čas se Sluncem ve Štíru je tak jako tak momentem pravdy. I kdybychom se měli dozvědět jednu jedinou informaci, která se protlačila až k nám, stojí to za to. Můžeme s ní počítat.

Dál se Slunce vydá na cestu Střelcem. Obzory se roztáhnou, vracíme se zpátky životu. Obnovujeme kontakty, scházíme se, setkáváme, propojujeme. Je čas na to, abychom okolí ujistili o své přítomnosti, naladění a nasměrování. Je doba, ve kt. se plánují cesty, studium. Je čas, v němž dozrála přesvědčení a vize a o nich je třeba komunikovat. Je tu i prostor pro expanzi. Stísněný čas Štíra skončil a vězme, že budeme už odvážnější.
Dnes po většinu dne ale bude Slunce ještě ve Štíru. Budeme za sebou zametat, budeme v sobě uklízet. Při tom všem si jistě uvědomíme, co je opravdové, co jen domnělé, co má cenu zanechat za sebou a do čeho je potřeba jít.
Venuše přechází dnes z umírněných Vah, ve kterých vládne, do Štíra, kde rozhodně nevládne. Je zde slabá, neumí se naplno projevit. Ale přece! Pod tlakem konfrontace se Venuše projeví jako silná a nebojácná. Pomůže nám s ošemetnými úkoly. Se štíří Venuší často nezbyde než jít do konfrontace, intenzity a uvědomit si, o co se aktuálně hraje, co je v sázce. Bude to stát dost pozornosti i energie, ale bude tu slušná šance na změnu osobních preferencí a hodnot tak, abychom byli nakonec v životě spokojenější. Ve Štíru se budeme setkávat s Venuší až do 15/12, to se posune do Střelce.

S Venuší dneska zažijeme pravděpodobně zajímavé okamžiky a silné zážitky, zejména pokud se pustíme do něčeho intenzivního nebo komplikovaného. Lehce se tak může stát, že emoce budou hrát chvíli proti nám a jindy budou při nás.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...