Astrologova sobota 8.10.2022 – Pluto se otáčí

Tento víkend se na 27. stupni Kozoroha otáčí Pluto z retrográdního směru a půjde zase dopředu. V pátek se v trigonu setkalo Pluto s Merkurem. Proběhly informace, pracovala mysl. Měnily se pohledy na svět i dosavadní zkušenosti. Dnešní otočka je o tom, že se otáčejí trendy. Něco bude zase jinak. Projděme si každý za sebe osobní, ale podívejme se i na veřejné události za poslední tři dny. Mají ambice měnit svět.
Retrográdní Pluto nás vrátilo v některých procesech (a většinou jsou to ty závažnější a pro nás osobně důležitější) do začátku jara letošního roku. Aktuálně provádíme revizi vlastních rozhodnutí z té doby. Jsme o hodně zkušenější, jsme bohatší o zážitky několika měsíců. A také máme nejspíš ambice něčím zásadním a jistě těžkým nebo složitým pohnout. Nebude to dnes, ačkoli se budou objevovat první náznaky a vlašťovky, ale bude se pomalu dít následující týden.

Tak jak Pluto kontaktuje naše podvědomí a hluboce uložené zkušenosti, bude možné je využít v nastávajícím období. To, co retrográdní Pluto blokovalo prostřednictví strachu, prostřednictvím zapomnění, vytlačení, ale i negace (popření), to vše dostává prostor k rozvoji. Pluto se ne náhodou otáčí v trigonu s čerstvě otočeným Merkurem. Události nejen že budou akcelerovat, ale budou se týkat praktických záležitostí, praktického a citlivého jednání a podporujícího chování. Sdílení, analýz a cest do hloubky bylo již dost, nyní hlubiny, ať jsou jakékoli a ať skrývaly cokoliv, se otevřou.

Máme tu ještě konjunkci Neptunu s Lunou (nad ránem). Také opozici Slunce s Chironem. Zdá se tedy, že budeme postupovat skutečně citlivě, rozvzpomeneme se na to důležité, zhodnotíme zkušenosti, naladíme se na jiné cesty. Je možné, že se zlomí některé dlouhodobé trendy a chronické procesy. Večerní Luna v Beranu nám už pak dovolí být konkrétní a jasní a pomalu se chystat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...